REKRUTACJA

Szukaj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Odwiedziny


Warning: Creating default object from empty value in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 2379189
Archiwum Świetlica Galeria 2014/2015
WAŻNE

Szanowni Rodzice!


Informujemy, że warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2015/2016 
jest wypełnienie „Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy”złożenie jej w sekretariacie SP16 
w nieprzekraczalnym terminie do 25.08.2015.
Kartę można pobrać ze strony internetowej placówki http:// www.zsp16.wroclaw.pl/sp16/
(zakładka Dokumenty do pobrania) lub w sekretariacie szkoły.

Zapisy odbywają się zgodnie z obowiązującym w naszej szkole regulaminem 
(regulamin dostępny na stronie internetowej szkoły w zakładce Świetlica/Organizacja pracy 
i w zakładce Dokumenty do pobrania/Regulamin świetlicy).

Aleksandra Chmiel

 
SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

Kolejne spotkanie przedszkolaków z uczniami SP16 upłynęło na wspaniałej zabawie. Wszystkim dopisywał dobry humor i chęć do wspólnych szaleństw.

1 2 3 4 5 6 7

 
DZIEŃ SPORTU

9 czerwca odbył się świetlicowy Dzień Sportu. Nasi zawodnicy mieli okazję zmierzyć się w takich dyscyplinach jak badminton, wyścigi na hulajnogach, ringo, rzuty do kosza, wyścigi ślimaków, tor przeszkód oraz unihokej. Choć pogoda nam nie dopisała, wskutek czego zawodników było niewielu, zawody zostały przeniesione na halę sportową i wszyscy bawili się wyśmienicie!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Projekt „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”, poświęcony jest w całości poznaniu piękna naszego kraju, różnych regionów Polski, rozwijaniu edukacji regionalnej wśród uczniów, cytując za Stanisławem Jachowiczem „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie co posiadacie”.

Projekt „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” zagościł po raz pierwszy we wszystkich grupach świetlicowych oraz w klasie Id. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Poznajemy wschodnią część Polski”. Podczas trwania projektu wychowawcy przybliżyli dzieciom:

- czym jest Edukacja Regionalna?, jakie są jej zasady? i główne cele?.

Korzyści dla dzieci wynikające z przeprowadzonego projektu: - poznanie mapy polski, - poznanie najbliższego  regionu, - budzenie zainteresowania historią
i kulturą własnego regionu, - kształcenie szacunku wobec dorobku przeszłych pokoleń wraz z potrzebą ochrony tradycji, - kształtowanie własnej tożsamości regionalnej, - rozwijanie wiedzy o historii regionu w powiązaniu z tradycjami własnej rodziny, - rozwijanie wiedzy o kulturze własnego regionu i jej związkach
z kulturą narodową, - wyzwalanie aktywności artystycznej.

Podczas całego trwania projektu panowała wspaniała atmosfera, dobra zabawa oraz kreatywne działania – integracja grup, praca w zespołach.

W ramach projektu odbył się rodzinny konkurs plastyczny „Syrenka Warszawska”

oraz I Międzyświetlicowy Konkurs Recytatorski „NAJPIĘKNIEJSZE POLSKIE WIERSZE”.

01 02 03 04 05 06

 
Nie pal przy mnie, proszę!

Dnia 31.05.2015 r. obchodziliśmy Światowy Dzień bez Papierosa. Nasi uczniowie włączyli się ochoczo do akcji przekonywania dorosłych o tym, jak szkodliwe dla zdrowia może być palenie tytoniu. Dzieci tworzyły plakaty, które można do tej pory podziwiać na wielu gazetkach w korytarzach naszej szkoły. Niektóre z grup zaprojektowały również ulotki dla swoich bliskich, promujące hasło naszej kampanii - „Nie pal przy mnie, proszę!”

1 2 3 4 6 7 9 10 11 12 13

 
Kolorowy tydzień

Mieszanie barw, kolorowe eksperymenty – to jedna z rzeczy, która cieszy dzieci najbardziej. Wystarczy pudełko kolorowych farb, kilka pędzelków, parę czystych kartek i odrobina wody, by sprawić dzieciom tyyyyyyyyyyyyle radości. Ale to nie wszystko! Dzieci podczas kolorowego tygodnia nauczyły się wielu ważnych rzeczy. Dowiedziały się na przykład jak powstają kolorowe zjawiska przyrodnicze, takie jak tęcza czy zorza polarna. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z kolorowego tygodnia w IV grupie świetlicowej. Mamy nadzieję, że wprowadzą one czytelników naszej strony w kolorowy nastrój.

1 2 3 4 5
 
Wizyta przedszkolaków w szkole

Już niedługo najstarsze grupy przedszkolaków dołączą do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 16, stąd też ich ciekawość i chęć poznania naszej placówki. W dniu 12.05.2015 r. przedszkolaki odwiedziły szkołę. Poznały nowych starszych kolegów i koleżanki, z którymi wspólnie oglądały sale lekcyjne i świetlicowe, a także spędziły czas na miłej zabawie. Wkrótce znowu się zobaczymy, a nasze spotkania z pewnością sprawią, że przejście z przedszkola do szkoły nie będzie dla nich straszne i z niecierpliwością będą czekały na wrzesień.

1 2 3 4 5 6 7

 
Zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu

W dniu 14.05.2015. dzieci z klas 2a i 2e, czyli grupy świetlicowe XIV i XI  udały się do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pod hasłem "Pomóżmy ekologom ratować Ziemię" oraz "Czy każdą wodę można pić? Chemiczne określanie klas czystości wód", podczas których dowiedzieli się, co to jest smog i kwaśne deszcze i jak niekorzystnie wpływają na środowisko naturalne. Dowiedzieli się także co to jest chlorofil, a nawet sami próbowali wytworzyć ten zielony barwnik. Ponadto badali czystość i jakość wód. Nie zabrakło czasu na swobodne zabawy i posiłek na świeżym powietrzu. Na koniec udaliśmy się na spacer w celu podziwiania piękna otaczającej przyrody.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

 
WYNIKI RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „SYRENKA WARSZAWSKA”

W ramach projektu „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”, odbył się w miesiącu maju rodzinny konkurs plastyczny, pt. ”SYRENKA WARSZAWSKA”.

Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców:

1.      miejsce – Julia Nowak

2.      miejsce – Jakub Mraz

3.      miejsce – Adam Biel

wyróżnienie: Zofia Biel

Serdecznie gratulujemy!

01 02 03 04 05

 
Rozstrzygnięcie konkursu „Krasnal z Wietrznej”

Na przełomie kwietnia i maja w holu głównym naszej szkoły pojawili się wyjątkowi goście – niziutcy, w czerwonych czapeczkach. Kto to taki? – zapytacie. To krasnale konkursowe wykonane przez naszych uczniów w ramach świetlicowego konkursu „Krasnal z Wietrznej”. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców.

I miejsce: Jakub Dojlido
II miejsce: Maria Bazan
III miejsce: Jan Lis
wyróżnienie: Antonina Belka
nagroda publiczności: Jakub Dojlido

Serdecznie gratulujemy!

1 2 3 4 5

 
Świetlicowy turniej piłkarski „Trofeo Pichichi”

Turniej o indywidualny tytuł Króla Strzelców „Trofeo Pichichi” (nazwa pochodzi od nagrody dla najlepszego strzelca w lidze hiszpańskiej i przyznawana jest co roku po zakończonych rozgrywkach ligowych) w naszej szkole odbył się w miesiącach marzec/kwiecień 2015r.

Rozgrywki polegały na pojedynkach indywidualnych między zawodnikami. Strzelali oni rzuty karne i również bronili strzały swoich przeciwników. W jednym pojedynku w fazie grupowej każdy zawodnik musiał oddać 5 strzałów i również 5 bronił. Od ćwierćfinałów w przypadku remisu, zachowana była zasada dogrywki - „kto nie strzeli ten przegrał”.

Na koniec rozgrywek był finał, który rozstrzygnął tytuł Króla Strzelców. Turniej również wyłonił najlepszego bramkarza, który obronił najwięcej strzałów.

 

W zawodach wzięło udział 19 uczniów naszej szkoły z klas drugich. Uczniowie zostali podzieleni na 4 grupy drogą losowania. Do ćwierćfinałów awansowało dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy.

W grupie A zwyciężył Jaś Mączyński, który wygrał wszystkie 4 mecze. Drugie miejsce w tej grupie zajął Łukasz Troska i te dwie osoby awansowały do ćwierćfinałów.

W tej grupie udział brali również Piotr Matusz, Adam Andruszkiewicz oraz Tomasz Grzesiński, którzy zajęli odpowiednio 3, 4 i 5 miejsce w grupie A.

W grupie B najlepszy okazał się Kajetan Terpiłowski przed Bartkiem Piekarzem – oboje awansowali dalej. W grupie B udział brali również Gabryś Bondyra, Wojtek Listwan oraz Konrad Dorobek.

Grupę C wygrał Klaudiusz Szczepański z kompletem zwycięstw, a drugi był Mateusz Mierzwiński. Pozostałe miejsca w tej grupie zajęli odpowiednio Jakub Troska, Daniel Marzec oraz Kamil Wieczorek.

W grupie D brało udział 4 zawodników wśród których najlepszy okazał się Staś Nowakowski pokonując Patryka Połtyna (drugie miejsce), Jakuba Augustyna (trzecie miejsce) oraz Filipa Dziegińskiego (czwarte miejsce w grupie D).

 

W ćwierćfinałach padły następujące wyniki:

 

Jan Mączyński – Bartłomiej Piekarz 4:1

Kajetan Terpiłowski – Łukasz Troska 0:5 (walkower) – Kajtek doznał kontuzji i nie mógł kontynuować zawodów.

Klaudiusz Szczepański – Patryk Połtyn 4:1

Stanisław Nowakowski – Mateusz Mierzwiński 2:1

 

Półfinały:

Jan Mączyński – Łukasz Troska 4:1

Klaudiusz Szczepański – Stanisław Nowakowski 1:0

 

Mecz o III miejsce:

Łukasz Troska – Stanisław Nowakowski 2:0

 

FINAŁ:

Klaudiusz Szczepański – Jan Mączyński 6:5 (3:3) – pojedynek godny finału. Po regulaminowych 5 strzałach było 3:3 i następnie oddawali po 1 strzale na zmianę. Dopiero 10 strzał Klaudiusza przesądził o jego zwycięstwie.

 

Końcowa klasyfikacja:

1.miejsce – Klaudiusz Szczepański

2.miejsce – Jan Mączyński

3.miejsce – Łukasz Troska

4.miejsce – Stanisław Nowakowski

5-8 miejsca – Patryk Połtyn, Bartłomiej Piekarz, Kajetan Terpiłowski, Mateusz Mierzwiński

 

Dodatkowo najlepszymi bramkarzami zostali Klaudiusz Szczepański i Stanisław Nowakowski, którzy obronili w całym turnieju po 17 strzałów.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.