REKRUTACJA

Szukaj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Odwiedziny


Warning: Creating default object from empty value in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 2379193
SwM2014
16.01.2015

Dnia 16 stycznia uczniowie klasy 1a i 1g byli we Wrocławskim Teatrze Lalek na przedstawieniu pt. "Piękna i Bestia" w reżyserii Aleksandra Maksymiuka. Ta przepiękna baśń zachwyciła nas wspaniałą grą aktorów - lalkarzy, piękną scenografią, bogactwem i kolorystyką strojów. Po inscenizacji mieliśmy okazję brać udział w lekcji teatralnej, na której aktor w niezwykle interesujący sposób przybliżył dzieciom zjawisko, jakim jest teatr lalek. Poznały między innymi takie lalki teatralne jak: jawajka, kukła, marionetka, marionetka sycylijska, pacynka.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 
15.01.2015

W czwartkowy poranek – 15.01.2015 r., dzieci z klasy Id i Ie wybrały się na bardzo interesujące warsztaty do Ogrodów Doświadczeń „Humanitarium”.
Humanitarium  to multimedialne centrum nauki poświęcone człowiekowi i otaczającemu go środowisku. Dzieci wykorzystały zmysły – wzrok słuch, węch i dotyk zwiedzając tę wystawę. Dowiedziały się w swoim zakresie jak działa ludzkie ciało – mięśnie, zmysły… W dziale fizyki na wesoło zobaczyły świat w krzywym zwierciadle. Dzięki technice „blue box” dzieci mogły wystąpić w prawdziwym filmie. Poprzez interaktywne eksponaty i stanowiska podglądały człowieka. To było prawdziwe spotkanie z nauką.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
11.12.2014 i 19.12.2014

W okresie przedświątecznym klasy 2a i 3a uczestniczyły w lekcjach muzealnych na temat polskich tradycji i zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem. Uczniowie samodzielnie wykonali ozdoby choinkowe z opłatków - światy oraz papierowe zwierzątka. Korzystając z wizyty w Muzeum Etnograficznym zwiedzili wystawę szopek wykonanych przez uczniów szkół wrocławskich i czasową wystawę zatytułowaną "Gody idą, Gody...".

1 2 3 4 5 6 7 8

 
5.12.2014

Relacja ucznia z zajęć w Teatrze Polskim:

"5.12.2014r. klasa 3a była w teatrze na przedstawieniu "Dzieci z Bullerbyn". Dzieci i ja bawiliśmy się z panią w różne zabawy czyli: udawanie zwierząt, podawanie iskry, tańczyliśmy. Przed przedstawieniem farbami malowaliśmy scenerię i było wesoło. Następnie odbyło się przedstawienie, fajne i śmieszne. Przedstawienie bardzo mi się podobało i bawiłem się świetnie."

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
Wyjazd do kina „Nowe Horyzonty”

W poniedziałkowy poranek  uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami udali się do kina „Nowe Horyzonty”.  Dzieci obejrzały film pt. „Brak zasięgu”, który opowiada o chłopcu żyjącym w świecie wyimaginowanych bohaterów, który całą wiedzę o życiu zaczerpnął z filmów i gier komputerowych. Jest całkowicie uzależniony od telefonu i internetu. Gdy dowiaduje się, że Boże Narodzenie będzie musiał spędzić ze swoim ojcem i jego nową rodziną na dalekiej, surowej Północy, jest bliski załamania. Wpada na pewien
pomysł - postanawia uciec z domu. Po drodze czekają na niego prawdziwe niebezpieczeństwa…

1 2 3
 
4.12.2014

Nasi uczniowie bardzo lubią zajęcia sportowe. Klasy 1c i 1f udały się na trening squash’a do hali Hasta La Vista.

1 2 3 4
 
3.12.2014

„Królewna Śnieżka i krasnoludki” to widowisko muzyczne, które „Filharmonia dla młodych” zaproponowała uczniom klasy 2a i 3a. Dzieci, dzięki muzyce skomponowanej  przez Franka Churchilla do filmu Walta Disneya, przeniosły się do świata baśni i fantazji. Stało się to dzięki barwnemu przedstawieniu w wykonaniu młodych aktorów z Państwowej Szkoły Teatralnej oraz muzyków Orkiestry Symfonicznej NFM.  Uczniowie dowiedzieli się także co to jest muzyka filmowa i czemu służy ten gatunek.

 
14.11.2014 i 21.11.2014

W ramach projektu Szkoła w Mieście uczniowie z klasy 2c, 2e, 3b i 3c wybrali się na zajęcia do Centrum Inicjatyw Wszelakich na ulicę Zakrzowską. Uczestniczyli tam w trzech kreatywnych warsztatach:

"Co można zrobić z filcu?"- to warsztat, na którym młodzi adepci szycia uczyli się posługiwać igłą, nitką i filcem. Te trzy elementy przyczyniły się do powstania pięknych podstawek pod kubeczki.

"Warsztat kulinarny"- to warsztat, na którym uczniowie samodzielnie przygotowali ulubioną potrawę większości dzieci- pierogi ruskie.

"Zabawy matematyczne"- to warsztat, podczas którego powstało kilka bardzo ciekawych gier matematycznych, które można wykorzystać podczas długich zimowych wieczorów.

1 2 3 4 5 6 7 8
 
7.11.2014

W dniu, w którym obchodzony jest Dzień Zdrowego Śniadania

uczniowie z klasy 3a i 2a wybrali się do Akademii Żywienia. Dzieci uczestniczyły w rozmowie na temat zdrowego odżywiania, w trakcie której dowiedziały się dlaczego pierwsze śniadanie jest tak ważnym posiłkiem. Następnie samodzielnie przygotowały kanapki, na których znalazły się tylko zdrowe i smaczne produkty, takie jak twarożek, rzodkiewki i szczypiorek. Dzieci odkryły również nowy pomysł na ulubione, pożywne śniadanie w postaci naturalnego jogurtu z dodatkiem prażonych płatków owsianych i miodu.

1 2 3 4
 
14.11.2014

We Wrocławskim Teatrze Pantomimy uczniowie klasy 1b uczestniczyli w warsztatach pod hasłem "Pantomima nie boli". Podczas zajęć prowadzonych przez aktorów dzieci zapoznawały się z techniką pantomimy, z warsztatem pracy aktora mima oraz sposobami budowania roli i spektaklu w teatrze ruchu, bez użycia słowa. W dalszej części warsztatów uczniowie przygotowali dwie etiudy inspirowane wierszem Jana Brzechwy pt. "Katar".

1 2 3 4
 
12.11.2014

W listopadowy poranek dzieci z klasy 1d i 1e wybrały się na zajęcia do Akademii Żywienia oraz do Technoludka. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach dotyczących: poznania znaczenia witamin w życiu człowieka, rozbudzaniu zainteresowań własnym zdrowiem, jak również poznania znaczenia wody w życiu człowieka i roślin oraz obserwacji wody w trzech stanach skupienia. Warsztaty wszystkim bardzo się podobały. Dzieci wróciły do szkoły z nową wiedzą i z ciekawymi pomysłami do zrealizowania podczas zajęć w szkole.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
12.11.2014

Klasy czwarte udały się do Muzeum Narodowego i tam realizowały temat: Wizerunki władców polskich i książąt śląskich. Podczas lekcji muzealnych przewodnik oprowadzał uczniów po ekspozycji zatrzymując się przy wybranych obrazach przedstawiających portrety władców polskich. Omawiał przy tym historię naszego kraju. Po lekcjach odbyły się warsztaty plastyczne, na których uczniowie wykonali postacie królowej Jadwigi i księcia Bolesława.

1 2 3 4 5
 
28.10.2014 i 6.11.2014

"Szkiełko i oko - tajemnice optyki" to nowa ekspozycja prezentowana w Humanitarium. Uczniowie z klas: 2b, 2d, 1c i 1f z zainteresowaniem zwiedzali wystawę prezentującą zjawiska fizyczne i optyczne. Dzieci miały możliwość zaobserwowania zjawisk rozszczepienia światła, pochłaniania barw i złudzeń optycznych. Interaktywny charakter eksponatów zapewnił nie tylko świetną okazję do poszerzania wiedzy, ale także znakomitą zabawę.

 
6.10.2014

W Czekoladziarni uczniowie klasy 2a uczestniczyli w bardzo słodkich zajęciach na temat "Skąd się bierze czekolada?". Podczas lekcji dowiedzieli się skąd pochodzi czekolada i jak to się stało, że dotarła do Europy. Zapoznali  się z technikami jej produkcji oraz samodzielnie wykonali różne pralinki, które ozdobione i zapakowane zabrali ze sobą.

1 2 3 4
 
27.10.2014

Klasa 1b pojechała na bardzo interesującą lekcję w terenie do lasu w Nadleśnictwie Miękinia. Pan leśniczy przeprowadził uczniów ścieżką edukacyjną opowiadając różne ciekawostki o życiu i zwyczajach zwierząt. Przedstawił także wiele różnych roślin występujących w naszych lasach. Nie zabrakło informacji na temat ochrony przyrody oraz właściwego zachowania w lesie.

1 2 3 4 5 6

 
22.10.2014

Kolejne słodkie lekcje mieli uczniowie z klasy 1a i 1g. Miały one miejsce w Manufakturze Cukierków i Lizaków "Słodkie Czary Mary" w Rynku. Dzieci poznały ręczne sposoby wytwarzania słodkości i mogły samodzielnie wykonać lizaki. Na lekcjach nie zabrakło też wiadomości na temat racjonalnego odżywiania i umiarkowanego spożywania słodyczy.

2 3 4 5 6 7 8 9

 
8.10.2014

Naukę gry w squash'a rozpoczęli uczniowie z klasy 1d i 1e. Dzieci uważnie słuchały wszystkich wskazówek trenerów i sprawnie wykonywały ćwiczenia. Trening w hali Hasta La Vista przypadł uczniom do gustu co widać na zdjęciach.

1 2 3 4 5 6 7 8

 
7.10.2014

Czwartoklasiści wyjechali do Galowic i tam uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat: "Życie codzienne 100 lat temu". W muzeum mieli okazję zobaczyć wiele sprzętów i przedmiotów, które już całkowicie wyszły z użytku. Po lekcji brali udział w warsztatach ekologicznych podczas, których wysłuchali opowieści o zbożach połączonej z mieleniem mąki na zabytkowych żarnach. Następnie udali się na warsztaty zielarskie do ogrodu zapachowo-ziołowego.

1 2 3 4 5 6 7 8
 
14.10.2014

Książka pt.: "Pączkowe drzewo" autorstwa pana Stefana Brzozowskiego jest znana większości naszych uczniów. Dzieci uczestniczyły wcześniej w warsztatach na temat przyjaźni i tolerancji - spraw poruszanych w "Pączkowym drzewie" oraz w spotkaniu z autorem. W Klubie ANIMA uczniowie wszystkich klas drugich i trzecich mieli okazję obejrzeć wspaniałe przedstawienie pod tym samym tytułem w wykonaniu Teatru Doroty Brzozowskiej.

https://www.youtube.com/watch?v=p4L06kvFrww

 
Wrzesień

W Muzeum Powozów w Galowicach klasy 1a, 1b, 1g miały lekcje muzealne na temat "Koń, ekologiczny środek transportu". Uczniowie dowiedzieli się wiele o użytkowych pojazdach zaprzęgowych charakterystycznych dla terenów wiejskich oraz o pojazdach rekreacyjnych używanych poza miastem. Poznali także historię związku konia z człowiekiem. Po lekcji uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych.

1 2 3 4 5 6 7 8
 
Więcej artykułów…

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 2 z 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.