REKRUTACJA

Szukaj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Odwiedziny


Warning: Creating default object from empty value in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Odsłon : 2424725
SWM2019
Wycieczka szlakiem legend Starego Miasta

27 marca klasa 4c uczestniczyła w wycieczce „O bardzo skąpej przekupce i pokutujących duszach, czyli Szlakiem Legend Starego Miasta”, którą poprowadziła dla nas Pani Marta Miniewicz ze Stowarzyszenia TUiTAM. Podczas naszej wyprawy poznaliśmy najciekawsze legendy i związane ze Starym Miastem we Wrocławiu oraz poznaliśmy zabytki Starego Miasta. Usłyszeliśmy opowieści o tym wrocławskim herbie i o bajkach, które znajdują się na wrocławskim Ratuszu.  W Kościele p.w. św. Elżbiety poznaliśmy opowieść o tym, jak protestanci przejęli ten kościół od katolików, a przed kościołem usłyszeliśmy „najstraszniejszą” legendę o skąpej przekupce. W kościele św. Marii Magdaleny poznaliśmy historię „dzwonu biednego grzesznika” oraz mostka pokutnic.

Mimo chłodnej, choć słonecznej pogody spędziliśmy bardzo ciekawie czas i poznaliśmy piękne legendy, przy okazji poznając zabytki Starego Miasta we Wrocławiu.

Film z naszej wycieczki

Iwona Kowalik

 
Wyjścia klasy 5d do teatru

Dnia 29 marca 2019 r. klasa 5d wybrała się do Teatru NA OSTROWIE, na przedstawienie pod tytułem „Tytus, Romek i Atomek – Misja Uczłowieczanie”. Spektakl opowiadał o narodzinach Tytusa – małpy zrodzonej z plamy tuszu w pracowni artysty. Misji uczłowieczania podejmują się młodzi przyjaciele Papcia – Romek i Atomek. Szybko okazuje się, że bycie przewodnikiem w świecie ludzi nie jest wcale proste, a cwany szympans nie planuje współpracować. Była to piękna opowieść o przyjaźni, dorastaniu i kształtowaniu relacji w grupie młodych ludzi, ze wspaniałą muzyką oraz scenografią, która rysowana była „na oczach widzów”.

Julia N., klasa 5d

 
Hasta la Vista

26 marca uczniowie klasy 1a i 2a wybrali się do Centrum sportowego Hasta la Vista by odbyć trening i już od samego
początku przygody ze squashem i badmintonem odnaleźć się na korcie. Uczniowie ćwiczyli technikę uderzeń, prawidłowe poruszanie się po korcie, taktyczne rozwiązania. Dodatkowo podczas zajęć uczyli się współpracy, zasad sportowych i zdrowej rywalizacji.

B.Waincetel, R.Piotrowska

 
Szkoła w mieście - Edukacja kreatywna

Pod koniec lutego klasa 6b ponownie odwiedziła Edukację kreatywną. Uczniowie wzięli udział w warsztatach chemicznych "Pozyskaj złoto, stwórz własny wisiorek- Saturna". Warsztaty rozpoczął krótki wykład na temat powstawania złota, potem poeksperymentowaliśmy jak alchemicy, podejmując próbę uważenia złota. Uczestnicy podczas zajęć pozłocili własnoręcznie zawieszkę w kształcie Saturna. Drugimi warsztatami były warsztaty kulinarne, tym razem uczniowie wykonali własnoręcznie muffinki.

 
Warsztaty w Piernikarni

Dzień Kobiet w Piernikarni

W dniu 8 marca klasa 4B brała udział w warsztatach we wrocławskiej Piernikarni. Uczestnicy mieli okazję poznać historię powstania pierników, pracę cechu piernikarzy, a także przypraw, bez których nie byłoby pierników. Zaskoczeni informacją, że pierwszy piernik powstał we Wrocławiu, z zaangażowaniem wyciskali w oryginalnych formach piernikowe cudeńka i dekorowali barwnymi lukrami aromatyczne serca. W ferworze pracy nie zapomnieli o nieobecnych kolegach i koleżankach i zaopatrzeni w pachnące ciasteczka wrócili do szkoły.

Ewa Misiejuk, Marta Koroluk i kl. 4B

 

 

 
Warsztaty "Złota litera" w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich

 

15 marca uczniowie klasy 6d wzięli udział w warsztatach "Złota litera" w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, organizowanych w ramach Szkoły w mieście. Zajęcia artystyczne dotyczyły procesu zdobienia książki rękopiśmiennej. Dowiedzieliśmy się, czym jest iluminatorstwo, poznaliśmy dawne techniki zdobienia książek i dokumentów, pisaliśmy prawdziwym piórem, uczyliśmy się jak używać stalówek oraz stworzyliśmy nasze inicjały ozdobione złotem.

K. Aksamit i klasa 6d

 
Cudaczek Wyśmiewaczek - wejście do teatru klasy 2b i 2c

Dzień Kobiet był dla klasy 2b i 2c bardzo ciekawym i miłym dniem. Z okazji święta wszystkich Pań –  tych małych i tych dużych, poszliśmy do teatru. (Teatr na Ostrowie). Cudaczek Wyśmiewaczek to inscenizacja szkolnej lektury „Cudaczek Wyśmiewaczek” autorstwa Julii Duszyńskiej. Jest to historia diablika skrzacika, który podszeptuje dzieciom do ucha komendy: obraź się, tupnij nogą, bądź niegrzeczny. Cudaczek jest manipulatorem i żywi się złymi emocjami dziecka. Gdy zachowanie głównej bohaterki staje się nieznośne, w jej życiu pojawia się niecodzienny gość. Kto to jest ? Nie powiemy Wam. Musicie to sami zobaczyć. Dodatkowym atutem są ciekawe formy lalkowe, urokliwa scenografia, mądre piosenki. To wszystko sprawi, że wizyta w teatrze będzie niezapomniana.
Polecamy.
Małgorzata Symber, Małgorzata Sanigórska

 
Muzeum Architektury we Wrocławiu

5 marca klasy 1a i 2a wybrały się do Muzeum Architektury jedynej instytucji muzealnej w Polsce zajmującej się wyłącznie architekturą, jej historią oraz dokonaniami współczesnych projektantów i budowniczych.
Uczniowie mieli możliwość zobaczenia bogatych zbiorów ikonografii dawnej architektury, archiwalne i współczesne
fotografie dokumentujące zabytki architektury, a także kolekcję kamiennych detali architektonicznych oraz rzemiosła artystycznego od XII do XX wieku. Spacer po gotyckich krużgankach dawnego klasztoru Bernardynów oraz  wewnętrznym ogrodzie dostarczył uczniom wielu wrażeń.
Uczniowie wzięli również udział w warsztatach PO CO NAM DRZEWA?, podczas których przypomnieli sobie o wpływie drzew
na jakość życia człowieka. Dowiedzieli się również, na czym polega praca architekta krajobrazu. Mieli możliwość zaprojektowania zieleni na osiedlu, nauczyli się rozróżniać kształty koron wybranych gatunków drzew.

B. Waincetel, R.Piotrowska

 
Stanisław Moniuszko – kompozytor narodowy

17 stycznia klasa 6d odwiedziła Narodowe Forum Muzyki, by wziąć udział w koncercie Stanisław Moniuszko – kompozytor narodowy. Podczas spotkania usłyszeliśmy m.in. uwerturę Bajka, Tańce góralskie z opery Halka oraz arię Prząśniczki, pasterki Zosi, a także słynną arię Skołuby - Ten zegar stary. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia Stanisława Moniuszki, poznaliśmy także legendę o Śpiącym Rycerzu oraz obejrzeliśmy przepiękne slajdy z zimowymi pejzażami.

Koncert zakończył słynny Mazur z Halki
Po koncercie klasa 6d miała okazję zwiedzić gmach NFM i odwiedzić miejsca niedostępne dla słuchaczy. Poznaliśmy sekrety nowoczesnej sali koncertowej, dowiedzieliśmy się, ile kosztowała budowa budynku NFM i jakie tajemnice kryją jego krzesła i ściany. Byliśmy w Sali Czerwonej i Sali Czarnej, przekonaliśmy się, jak ważną rolę odgrywa tam podłoga i ruchome elementy wyposażenia. Zobaczyliśmy przygotowania do nagrań i występów akustycznych, a także podziwialiśmy niesamowite nagłośnienie i oświetlenie sceniczne.


K. Aksamit, klasa 6d

 

 
Edukacja Kreatywna

Dnia 3 grudnia uczniowie klas 3b i 3d udali się do Edukacji Kreatywnej na warsztaty świąteczno-mikołajkowe. W  czasie zajęć uczniowie upiekli pierniczki, które następnie pięknie udekorowali. Własnoręcznie wykonali maskotki w kształcie Mikołaja. Na zakończenie wzięli udział w rozwiązywaniu zagadek, łamigłówek i rebusów o tematyce świątecznej.

 

 
Matematyka na Stadionie Wrocław

Klasy 4b i 6a brały udział w zajęciach „Matematyka na Stadionie Wrocław” w ramach projektu „Szkoła w mieście”. Podczas zajęć połączona została nauka zagadnień matematycznych z tematyką piłki nożnej. Uczniowie poszukiwali obiektów geometrycznych na boisku oraz znajdowali liczby na trybunach.

 

 

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 130

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/itmar/ftp/zsp16/sp16/templates/themza_j15_74/html/pagination.php on line 136
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: business hosting php hosting Valid XHTML and CSS.