Szanowni Państwo,

w tym roku ponownie bierzemy udział w akcji ,,Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

Nasze przedszkole objęło pomocą panią Barbarę (67 lat), jej męża – Krzysztofa (69 lat) i mamę Władysławę (89 lat): DOL-6123-112626. Pani Barbara kilka lat temu w wyniku choroby straciła tatę, a później choroba jej mamy zaczęła postępować. Nie zastanawiała się ani chwili i wiedziała, że zrobi wszystko, aby zaopiekować się mamą, dać jej swój czas i ciepło. Miejsce, które kiedyś było wspólną suszarnią, stało się sypialnią pani Władysławy. Mama pani Barbary jest starszą, mocno schorowaną osobą. Choruje na demencję, zanik móżdżku, chorobę Parkinsona, a także przeszła urazy bioder, które sprawiły, że stała się osobą leżącą. Przeżyła wojnę, co odcisnęło piętno na jej psychice. Rodzina pamięta, że mama od zawsze była smutna. Córka od dziecka próbowała pomóc mamie i była bardzo często dla niej wsparciem. Pani Barbara jest osobą empatyczną, przyjazną i wrażliwą na ludzką krzywdę. Pomogła także swojemu mężowi, który zmaga się z chorobą psychiczną, a wcześniej także z uzależnieniem od alkoholu, z którego kobieta pomogła mu wyjść. Wśród kluczowych potrzeb rodziny znajdują się:

• artykuły spożywcze: herbata, ryż, kasza, makaron, cukier, dżem, owoce i warzywa w puszkach, Nutridrink, kawa, mleko, olej, produkty dla niemowląt – kaszka dla dzieci, jedzenie w słoiczkach
  • środki czystości: mydło/żel myjący, szampon, pasta do zębów, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, pampersy dla dorosłych rozm. M, chusteczki do mycia, emulsje do ciała (dla skóry atopowej), rękawiczki, podkłady higieniczne
  • wyposażenie mieszkania: pościel (poszwy, prześcieradło) rozm. 160 x 200, koc, materac rozm. 160 x 200
  • brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: blender kielichowy
  • szczególne upominkip. Barbara – voucher do teatru, p. Krzysztof – voucher do teatru, p. Władysława – krem/emulsja do twarzy do skóry atopowej, maść z witaminą A

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy. Akcja trwa do  13 grudnia.

Pamiętajmy o tym, iż już od najmłodszych lat dzieci uczą się empatii, szacunku do innych ludzi oraz idei pomocy drugiemu człowiekowi. Mamy nadzieję, że zaangażowanie dzieci, rodziców i nauczycieli przyniesie niesamowite efekty, a przede wszystkim realnie pomoże pani Barbarze, jej mężowi i mamie oraz sprawi, że w tym świątecznym czasie na ich twarzy pojawi się uśmiech.