Wycieczka do Straży Pożarnej

11 marca dzieci z grupy VI wybrały się na wycieczkę do Staży Pożarnej przy ulicy Kosmonautów do sali edukacyjnej Ognik. Na miejscu przywitał sześciolatki pan komendant w randze kapitana, który przeprowadził z dziećmi zajęcia edukacyjne o radzeniu sobie podczas zagrożenia pożarem oraz jak zapobiegać pożarom. Na wstępie przedszkolaki przebrały się w stroje strażaków, poczuły, jak to fajnie być strażakiem. Potem obejrzały film edukacyjny o przepisach przeciwpożarowych i podsumowały zdobytą wiedzę w rozmowie z panem komendantem. Na koniec obejrzały etapy rozkładania ogromnej drabiny w wozie strażacki. Miłym akcentem były także urodziny Juliana, którego tata jest także strażakiem. Wycieczka należała do tych udanych, wzbudziła wiele emocji.

Dzieci z grupy VI w stroju strażaka.
Sześciolatki oglądają film edukacyjny o przepisach przeciwpożarowych.
Pan komendant Straży Pożarnej rozmawia z przedszkolakami o sposobie gaszenia pożaru w mieszkaniu.
Przedszkolaki i strażak stoją na tle wozu strażackiego.