NARODOWE CZYTANIE W SP 16 WE WROCŁAWIU

We wrześniu 2021 roku odbyła się 10. edycja Narodowego Czytania. Z tej okazji w naszej szkole została zorganizowana akcja czytelnicza dla klas trzecich i czwartych. Młodsi uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie czytali “Asiunię” Joanny Papuzińskiej. Dzieci chętnie wypożyczały książkę, co było dowodem na to, że nie tylko to wydarzenie, ale i tematyka, bardzo im się podobała. Natomiast starsi uczniowie słuchali, jak nauczyciele czytali “Księgę straszliwej niegrzeczności” Iana Whybrowa. Dzieci bardzo zainteresowały się ilustracjami zawartymi w książce, które były wyświetlane na ekranie.

Do wydarzenia, które zorganizowała Pani Wicedyrektor Aleksandra Chmiel w klasie trzeciej oraz Pani Patrycja Kwarciak w klasie czwartej wraz z Panią bibliotekarką Barbarą Bierońską, dołączyli inni nauczyciele m.in.: Pani Wicedyrektor Grażyna Warchoł, Pani Agnieszka Barańska, Pani Ewa Misiejuk, Pani Marta Koroluk, Pani Małgorzata Dobrucka, Pani Małgorzata Symber, Pani Zuzanna Czyszczoń, Pani Renata Doroba oraz Pani praktykantka Paulina. Dzięki tej inicjatywie dzieci miały możliwość rozwijania swojej wyobraźni, rozbudzania potrzeby czytania, wzbogacenia słownictwa, a także kształtowania umiejętności uważnego słuchania. Akcja czytelnicza cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Dzieci chętnie opowiadały, co podobało im się najbardziej. Była to bardzo ciekawa inicjatywa, która rozbudziła pasję czytania i zachęciła do odwiedzania biblioteki.

P. Kwarciak

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”

Umberto Eco