Największa Lekcja Świata o Celach Zrównoważonego Rozwoju

Jako Szkoła Stowarzyszona UNESCO angażujemy się w akcje organizowane przez ONZ i UNESCO. Jedną z nich jest The World’s Largest Lesson, której celem jest przybliżanie 17 celów  na rzecz lepszego świata (Globalnych Celów dla Zrównoważonego Rozwoju) uczniom na całym świecie, docierając do ponad 130 krajów i milionów dzieci.

Tym razem uczniowie klas 6 na lekcjach informatyki rozmawiali o odnawialnych źródłach energii i zaletach ich stosowania w odniesieniu do wpływu na zmiany klimatyczne, czyli skupili się na Celu 7. Czysta i dostępna energia. Następnie szóstoklasiści dobrali się w zespoły i tworzyli animacje zachęcające do stosowania czystej energii. Wykorzystaliśmy aplikacje: Pivot Animator oraz Scratch. Nasze projekty reklamują korzystanie z energii słonecznej, wiatrowej i hydroenergii. Prace uczniów można obejrzeć na FILMIE.

Uczniowie klasy 5b skupili się na Celach 2. Zero głodu oraz 3. Dobre zdrowie i jakość życia. Dzieci poznały interaktywną mapę upraw rożnych roślin. Następnie układały dzienny jadłospis dla ucznia w ich wieku. Jadłospis musiał stanowić przykład zdrowej diety i zapewnić niezbędną dla dziecka w ich wieku liczbę kilokalorii. Lekcja była także okazją do ćwiczenia umiejętności korzystania z danych zawartych w tabelach oraz wykonywania działań sposobem pisemnym.

Iwona Kowalik

Największa Lekcja Świata_zdrowa dieta ucznia