„Program dla szkół” w roku szkolnym 2021/2022

Program dla szkół logo
Program dla szkół – logo
Kilka słów o „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2021/2022

Miło nam poinformować, że w SP16 realizowany będzie program, którego głównym celem jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie, a także propagowanie zdrowego odżywiania. Aby skutecznie i trwale ukształtować nawyki żywieniowe – dzieci nie tylko otrzymują porcje owoców i warzyw, ale również uczestniczą w działaniach edukacyjnych informujących o zaletach spożywania owoców i warzyw. Każda szkoła uczestnicząca w programie, zgodnie z wytycznymi MEN realizuje różnego rodzaju działania poświęcone zdrowemu żywieniu oraz pochodzeniu owoców i warzyw.

Każde dziecko uczestniczące w programie w roku szkolnym 2021/2022 będzie otrzymywać bezpłatnie porcję produktu owocowego albo warzywnego przez 10 – 12 wybranych tygodni w semestrze. W ramach programu uczniom z klas I-V będą udostępniane świeże produkty przygotowane do bezpośredniego spożycia takie jak jabłka, gruszki, śliwki, truskawki, marchew, rzodkiewki, papryka słodka, pomidory, kalarepa i soki owocowe.

Owoce, warzywa oraz soki nie mogą zawierać dodatku tłuszczu, soli, cukru lub substancji słodzących. Za jakość owoców i warzyw dostarczanych do szkół podstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca.

Realizację programu dla szkół nadzoruje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Link: https://www.programdlaszkol.org/program/index

Program dla szkół patroni projektu
Program dla szkół – patroni projektu