Wyniki konkursu „Zwierzęta – opowieści komiksowe”

17 grudnia 2021 roku rozstrzygnięto międzyszkolno-przedszkolny Konkurs „Zwierzęta – opowieści komiksowe”.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM ZA UDZIAŁ W KONKURSIE I ZAANGAŻOWANIE W OCHRONĘ GINĄCYCH GATUNKÓW!

Jury w składzie : Robert Syta WCDN, Marta Zając-Ossowska ZOO Wrocław, Barbara Bierońska ZSP nr 16 wybrało 10 najlepszych prac.

Jury miało trudne zadanie, ale udało się wyłonić laureatów w trzech kategoriach.

Brano pod uwagę treść komiksu, realizm, merytoryczność zapisów, kompozycję, wrażenia artystyczne.
A oto laureaci:

W KATEGORII PRZEDSZKOLI

I miejsce – „Przygody żółwika” Pola Świc, Laura Szawłowska, Michalina Kozyra – Przedszkole nr 66
II miejsce – „Przygody Rysia Zdzisia” Aleksandra Szmajduch, Oliwia Kolacz, Maciej Zieliński – Przedszkole nr 149
III miejsce – „Dzikie zwierzęta w mieście” Izabela Borysiewicz, Oliwia Kozieł, Laura Mańka, Julia Gaweł – Przedszkole nr 71

W KATEGORII KLAS I-IV (miejsca równorzędne)

I miejsce – „Pamiętnik Sóweczki Joli” Lidia Pawelec – Zespół Szkół nr 20
I miejsce – „Dzikie zwierzęta w mieście” Aleksander Barea – Szkoła Podstawowa nr 77
I miejsce – „Zagrożone zwierzęta ZOO i tajemnica oczu” Maja Perkowska – Szkoła Podstawowa nr 12

W KATEGORII KLAS V-VIII

I miejsce – „Plany i marzenia” Judyta Lasecka – Szkoła Podstawowa nr 44
II miejsce – „Polskie dzikie koty” Jagoda Jarysz – szkoła Podstawowa nr 109
III miejsce – „Zoo ratuje” Bartłomiej Fuchs, Jacek Moryson-Wojciechowski – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 2

WYRÓŻNIENIE

„ZOO nasza nadzieja na przetrwanie” Szymon Olichwer – Szkoła Podstawowa nr 27

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Uroczystość rozdania nagród odbędzie się w drugiej połowie lutego 2022 r. w ZOO Wrocław.

Pełna galeria: Galeria prac konkursowych – „Zwierzęta – opowieści komiksowe” (PDF, 3,82MB)

Koordynatorzy konkursu
Barbara Bierońska
Lidia Zyga