Collins Aerospace Introduce a Kid to Engineering

1 marca 2022 uczniowie klas 7 naszej szkoły wzięli udział w programie Introduce a Kid to Engineering (Zapoznaj Dziecko z Inżynierią) zorganizowanym przez Collins Aerospace. Byliśmy jedyną wrocławską szkoła, zaproszoną na to wydarzenie. Podczas spotkania uczestnicy mogli poznać przykłady pracy inżynierów i inżynierek w firmie lotniczej, poznać działalność i produkty firmy. Prodziekan ds. studenckich dr inż. Andrzej Tatarek  z  Politechniki Wrocławskiej przedstawił ścieżkę edukacji, jaką należy wybrać, aby zostać inżynierem, a przedstawicielki naukowych kół studenckich zaprezentowały przykłady swoich działań i sukcesów w konkursach związanych z lotnictwem.

W czasie krótkich wykładów mieliśmy szansę dowiedzieć się dlaczego samoloty latają, poznać początki lotnictwa i niesamowite samoloty przyszłości. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których budowały samoloty z papieru i składały je z przygotowanych styropianowych elementów. Następnie piątka uczniów reprezentowała nas w konkursie, w którym należało złożyć model dwupłatowca z przygotowanych elementów ze sklejki. Siódmoklasiści świetnie sobie poradzili i nie potrzebowali podpowiedzi, które zaplanowano w konkursie. Dwupłatowiec będzie można wkrótce zobaczyć na szkolnym holu.

Przebieg zajęć można obejrzeć na KRÓTKIM FILMIE

Iwona Kowalik