Konkurs przyrodniczy Świetlik

We wtorek 08.03.2022 r. uczniowie z naszej szkoły przystąpili do konkursu przyrodniczego „Świetlik”. W ciągu 75 minut musieli rozwiązać nadesłane przez organizatora testy. Wyniki poznamy w maju.

Opis projektu ( info. ze strony ) https://www.swietlik.edu.pl/

Konkurs Świetlik powstał w 2007 roku z inicjatywy dr Dagmary Sokołowskiej, pracownika Uniwersytetu Jagiellońskiego. Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń, wskazuje na kilka ważnych elementów: uświadamia, że wszystko, co dzieje się w naturze ale też w domu, szkole, w środowisku najbliższym każdemu dziecku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Ponadto, doświadczenia przeprowadzane w warunkach domowych pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu w gronie rodziny. Uczą dyscypliny, cierpliwości i odpowiedzialności. Pracujący w Fundacji naukowcy to fizycy, którzy swoje życie poświęcają rozwojowi świata. Tworzenie doświadczeń i testów do Konkursu to dla nich po prostu wielka przyjemność.

Hanna Goldman-Połom

Renata Piotrowska-Kruczek