Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca to wyjątkowy dzień dla nas wszystkich. To właśnie tego dnia, obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Jest to doskonały pretekst do wartościowych rozmów z uczniami na temat tego, jak jesteśmy różnorodni. Tolerancja, otwartość i zrozumienie, zawsze powinno towarzyszyć naszym uczniom w kontaktach z rówieśnikami z Zespołem Downa.

Podczas obchodów tego dnia, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach, podczas których zapoznali się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi Zespołu Downa, dowiedzieli się jak funkcjonują i jakie wspaniałe cechy posiadają, a kolorowe skarpetki, które zostały stworzone podczas warsztatów, można było zobaczyć w wielu miejscach naszej szkoły. Dodatkowo, uczniowie zostali zapoznani z książką „Mój młodszy brat”, która w dowcipny i mądry sposób uczy tolerancji dla Osób z Zespołem Downa.

Dorota Dziemieszkiewicz

Warsztaty- Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa