III edycja Konkursu muzyczno-plastycznego „…nie tylko Chopin”

W dniu 1. października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki, w związku z tym po raz trzeci w naszej szkole ogłaszamy Konkurs, którego celem jest rozwój wiedzy na temat literatury muzycznej i najważniejszych postaci polskiej kultury muzycznej. Zadaniem uczestników Konkursu jest stworzenie ilustracji plastycznej do dzieła muzycznego polskiego kompozytora. Utworem muzycznym wybranym w tej edycji konkursu jest poemat symfoniczny „Orawa” Wojciecha Kilara. Do udziału w Konkursie zaproszeni są uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych. Na przygotowanie pracy plastycznej czekamy do końca miesiąca. Prace mogą być wykonane dowolną techniką i muszą być dostarczone do szkoły przed 1.listopada 2022 roku. Na laureatów Konkursu czekają jak zwykle cenne nagrody – serdecznie zapraszamy!

Katarzyna Sroka, Anna Ziober

Regulamin Szkolnego Konkursu_Nie tylko Chopin 2022 (PDF, 121 KB)

Plakat Międzynarodowy Dzień Muzyki
Międzynarodowy Dzień Muzyki plakat