Laboratoria Przyszłości na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego

Uczniowie klas 6a, 6c i 4c brali udział w lekcji kulturoznawczej, której tematem były zabytki i atrakcje turystyczne Londynu. Najpierw obejrzeliśmy wybrane miejsca na zdjęciach oraz rozmawialiśmy o ich historii i znaczeniu dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Następnie uczniowie próbowali odtworzyć modele budowli za pomocą klocków konstrukcyjnych, a że myśl techniczna nie jest im obca, budowle okazały się niezwykle podobne do pierwowzorów! Na zdjęciach możemy obejrzeć efekty ich pracy.

Z okazji dnia Świętego Patryka, patrona Irlandii, klasy 7a i 7c przygotowały przepis na gofry w języku angielskim. Następnie uczniowie zgodnie z przepisem wykonali zielone gofry i przystąpili do konsumpcji.

Klasy 1a i 1b wykorzystały klocki konstrukcyjne do stworzenia owocowych dań i deserów. Na stołach było bardzo kolorowo i zdrowo. Klasy 2c i 2d konstruowały przedmioty, które następnie ustawiały względem siebie powtarzając przyimki. 4a podsumowała swój kolejny rozdział nauki konstruując roboty i opisując ich części ciała oraz funkcjonalność.

Uczniowie wszystkich klas siódmych przygotowywali z zaangażowaniem słynny deser Austriaków – tort wiedeńskiego cukiernika Oskara Pischingera. Wykorzystali przy tym aneks kuchenny w szkole z wyposażeniem w ramach Laboratoriów Przyszłości. Degustacjom i zachwytom nie było końca.

Zespół Języków Obcych

Big Ben