Mediacje rówieśnicze

W tym roku szkolnym nasi uczniowie wraz z wychowawcami klas przystąpili do programu „Zarządzanie Konfliktem i Mediacje Rówieśnicze”. To kompleksowe działanie edukacyjne skierowane do szkół i placówek edukacyjnych. Jego celem jest pozytywna zmiana atmosfery i relacji w społeczności szkolnej, trening w pokojowym rozwiązywaniu konfliktów wśród i przez rówieśników i przeciwdziałanie zjawisku przemocy rówieśniczej. Przystąpienie do programu to trwała przemiana wszystkich uczestników życia szkoły – ich sposobu komunikacji, rozwinięcia kompetencji interpersonalnych i wyposażenie ich w  „narzędzia do rozwiązywania konfliktów” przydatnych przez całe życie.

Z przyjemnością informujemy ,że po intensywnym okresie prac w zespołach klasowych V-VIII, głosami uczniów zostały wybrane osoby, które zdaniem rówieśników cechują się odpowiednimi predyspozycjami . Nominacje przyszłym mediatorom rówieśniczym wręczyła panią Joanna Wajda – prawniczka, mediatorka, trenerka Edukacji Pokoju i Mediacji Rówieśniczych.

Nominowani przez społeczność SP16 do pełnienia funkcji Mediatora rówieśniczego w ramach Programu Zarządzanie Konfliktem i Mediacji Rówieśniczych.