Kościół Pokoju w Świdnicy oraz Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej na trasie wycieczki integracyjnej szkolnych chórów

W dniu 21.06.2023 szkolne chóry wyruszyły na ostatnią w roku szkolnym 2022/23 wycieczkę. Celem naszej wyprawy był Kościół Pokoju w Świdnicy wraz z arcyciekawymi

organami symfonicznymi, które zaprezentowała nam Pani Zuzanna Bator, prezes Fundacji Dobrej Muzyki ze Świdnicy, która jest koncertującą organistką. Mieliśmy okazję zapoznać się z tym instrumentem pod względem muzycznym i technicznym.  Mogliśmy zobaczyć jego wnętrze i mechanikę a ponadto dowiedzieć się jakie sposoby operowania dźwiękiem posiada ten instrument. Po prezentacji zeszliśmy do Kościoła, gdzie posłuchaliśmy o historii tego cennego dla naszego regionu zabytku sakralnego, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury Unesco. W następnej kolejności pojechaliśmy do położonego niedaleko Muzeum Kolejnictwa, gdzie oglądaliśmy stare pojazdy kolejowe oraz to, jak zmieniała się praca na kolei w okresie przemian technologicznych w ostatnich dziesięcioleci.

Filmik z naszej wyprawy: LINK