Ogólnopolski Projekt Edukacyjny (Nie)zwykła Matematyka

Nauczyciele matematyki przystąpili ze swoimi klasami do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego (Nie)zwykła Matematyka. Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową i jest odpowiedzią na często zadawane pytania przez uczniów „a do czego nam się ta wiedza przyda, po co się tego uczymy”. Celami projektu są m.in. rozwijanie zainteresowań, zdolności, kompetencji matematycznych, poprzez zastosowanie metod aktywizujących z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i zainteresowań uczniów, poszerzenie, pogłębienie wiedzy na temat liczb i działań na nich oraz figur geometrycznych, integracja wiedzy szkolnej i pozaszkolnej, doświadczeń uczniowskich i ich aktywnego działania oraz uświadamianie uczniów i pokazanie im, jakie szerokie zastosowanie w praktyce i codziennym życiu ma matematyka. Zamierzamy także rozwijać umiejętności społeczne (praca w zespole, pełnienie ról, odpowiedzialność) oraz kompetencji takich jak kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość, samorządność.

Podczas realizacji projektu wykonamy przynajmniej 12 zadań projektowych z 10 modułów. W projekcie wezmą udział uczniowie Pań: Iwony Kowalik, Natalii Kuboszek i Ewy Misiejuk.

Projekt został objęty patronatami honorowymi Łódzkiego Kuratora Oświaty, Urzędu Statystycznego w Łodzi, Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego i Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Progresfera.

Iwona Kowalik

Plakat promujący projekt (Nie)zwykła Matematyka