KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY KALENDARZ ADWENTOWY „DER SCHÖNSTE ADVENTSKALENDER”

Cel konkursu

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego, kształtowanie tolerancji wobec innych kultur, rozszerzenie słownictwa z języka niemieckiego, podtrzymywanie tradycji, pobudzanie uczniów do kreatywności i twórczości, wykorzystanie Internetu jako źródła wiadomości i pomocy w tworzeniu pracy, rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz zachęcanie do pozytywnej rywalizacji.

Organizator konkursu
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 16 we Wrocławiu.
Koordynatorem jest p. Dorota Dziemaszkiewicz.

Uczestnicy konkursu

Konkurs kierowany jest do uczniów klas VII – VIII Szkoły Podstawowej nr 16 we Wrocławiu.

Praca konkursowa

1.Zadanie konkursowe polega na wykonaniu kalendarza adwentowego, zawierającego 24 okienka. Każde z nich należy podpisać dowolnymi słowami lub zwrotami w języku niemieckim związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia.

Kalendarz adwentowy to tradycja, zgodnie z którą, dzieci 1 grudnia otrzymują kalendarz z 24 okienkami/przegródkami, zawierającymi drobne niespodzianki. Okienka są ponumerowane i każdego dnia dziecko może otworzyć tylko jedno okienko. Kalendarz ma umilić dzieciom czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

2.Technika pracy jest dowolna.

3.Każdy uczestnik może przygotować tylko jeden kalendarz.

4.Ocenie pracy będzie podlegać:
– zgodność z tematem,
– pomysł,
– poprawność językowa,
– wrażenie artystyczne.

Terminy

Wykonany kalendarz należy dostarczyć do 17 listopada br. do nauczyciela niemieckiego/ sali 1.073.

Każdy z uczestników w konkursu otrzyma dyplom i ocenę cząstkową z języka niemieckiego.
Trzy osoby za zajęcie najwyższych miejsc uzyskają nagrody rzeczowe.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 listopada, a wręczenie dyplomów i nagród 24 listopada 2023 r.

Prace konkursowe zostaną wyeksponowane na szkolnej wystawie.

Zapraszam do udziału w konkursie i życzę powodzenia!

Dorota Dziemaszkiewicz

Przykładowe Kalendarze Adwentowe