Szlachetna Paczka 2023

Dziękujemy uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły, którzy przyłączyli się do akcji „Szlachetna Paczka 2023”

Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że nasze uczestnictwo w tej akcji zakończyło się wielkim sukcesem!!! Po raz kolejny Nasza społeczność pokazała, że razem możemy osiągnąć każdy cel. To dzięki Wam w wybranym domu Pni Doroty i jej dzieci zagościła radość, nadzieja i przekonanie, że nikt nie jest na tym świecie sam!!!

Dzięki Waszej pomocy rodzina została obdarowana 14 paczkami!!!!

Dziękujemy!!!

Zamieszczamy relację ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Paczki do niewielkiego mieszkanka pani Doroty dostarczyliśmy w sobotni poranek. Pięknie opakowane kartony kryły w sobie zagadkową dla członków rodziny zawartość. Pani Dorota zapłakała rzewnymi łzami jeszcze przed otwarciem pierwszego z pudełek. Dawid i Ewa z niepokojem spoglądali to na nas, wolontariuszy, to na mamę, pytając dlaczego płacze. Wszystkie elementy paczki, od komfortowych i starannie dobranych ubrań po idealnie pasujące dziecięce buty zimowe, zostały przyjęte z wyraźnym uznaniem i wzruszeniem. Każdy włożony do paczek przedmiot wydawał się być dokładnie przemyślany, co dodatkowo podkreślało wartość i znaczenie tego gestu. Radość pani Doroty i jej dzieci manifestowała się poprzez ich szczery uśmiech i wypełnione łzami wdzięczności oczy. Spersonalizowane prezenty stały się dla nich źródłem znaczącego wsparcia. Szczególne wrażenie wywarły na rodzinie praktyczne przedmioty, które sprawiły, że jego codzienne życie stało się łatwiejsze i przyjemniejsze.   Lodówka, to dla nich jak mały luksus, bo czyż nie będzie przyjemnie włożyć świeżą żywność do własnej lodówki? Nowy sprzęt od razu stanął na honorowym miejscu w kuchni. Ewa i Dawid bardzo ucieszyli się z przyborów plastycznych i zabawek, o których marzyli. Były idealnie takie, jakie chcieli dostać! Atmosfera w domu była pełna wzruszenia. Każdy przedmiot był dla pani Doroty jak mały skarb. Szczególnie spodobał jej się nowy, starannie dobrany sweterek, który idealnie pasował! Dobrze trafiliście Państwo w gust kobiety. „To jak odrobina luksusu,” powiedziała pani Dorota, uśmiechając się przez łzy. Pani Dorota wraz z synem i córką długo też dotykali wszystkich produktów spożywczych i środków czystości, nie mogąc się zdecydować co im się najbardziej podoba. Widać było, jak bardzo wpłynie to na ich codzienne życie, czyniąc je łatwiejszym i przyjemniejszym. Odbyta wizyta u endokrynologa również spotkała się z ciepłym przyjęciem. Dzieci i ich mama cieszyły się z każdej rzeczy. Uświadomiło ich to w przekonaniu, że Darczyńca przemyślał każdy aspekt ich życia. Członkowie rodziny nie potrafili w tym momencie wyrazić swojej radości i wdzięczności. W tym momencie pani Dorota przestała już całkiem panować nad emocjami i po prostu rozpłakała się ze szczęścia. Każdy element paczki był dla niej ważny, a jej emocje były głębokie i szczere. Spontaniczne uśmiechy, łzy wzruszenia i ciepłe słowa podziękowania, które kierowała do darczyńców, były najbardziej wymownym dowodem na to, jak wiele dla niej znaczyła ta pomoc. To spotkanie, pełne emocji i radości, uświadomiło nam wszystkim, jak wielką różnicę może zrobić gest dobroci i wsparcia.

Słowo od Rodziny

Chciałabym z całego serca podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tak pięknej i wartościowej paczki. Moja wdzięczność nie da się opisać słowami. Nikt nigdy nie zrobił dla mnie tyle, co Wy. Jestem bardzo szczęśliwa. Pomoc, którą mi zaoferowaliście, jest nie do opisania, a radość jaką mi sprawiliście – nie do zmierzenia. Dziękuję Wam wszystkim i życzę Państwu spokojnych, radosnych świąt.

Słowo od Wolontariusza

Gdy pani Dorota zobaczyła ilość i zawartość dostarczonych jej w sobotni poranek paczek, jej reakcja była pełna radości oraz głębokiej wdzięczności. Państwa gest wykraczał daleko poza zwykłą pomoc materialną, odzwierciedlając empatię darczyńcy i szczegółową troskę o jego potrzeby. Otrzymana paczka nie tylko przewyższała oczekiwania rodziny, ale również stanowiła silne przypomnienie o obecności osób, gotowych do niesienia pomocy. W trudnych czasach, ten akt dobroci okazał się dla pani Doroty jak promień nadziei, rzucając światło na jej codzienne wyzwania. Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i serdeczności, z jaką podchodziliście do całego procesu przygotowania i dostarczenia paczek. Wasze staranne zapakowanie każdej z nich, uwzględnienie indywidualnych potrzeb pani Doroty i jej dzieci oraz szczegółowa dbałość o każdy element tej akcji, stanowią wzór do naśladowania. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, mogliśmy przekazać rodzinie nie tylko materialną pomoc, ale również poczucie bezpieczeństwa, ciepła i troski. Wasza pomoc przekroczyła zwykłą działalność charytatywną, stając się prawdziwym dowodem społecznej odpowiedzialności oraz zrozumienia. Jestem głęboko wdzięczna, że mogłam współpracować z tak wyjątkowym darczyńcą. Dziękuję Państwu za okazane serce i nieoceniony wkład w poprawę życia osób, które tej pomocy najbardziej potrzebują.

Prezenty dla rodziny oraz kartka z życzeniami.
Podziękowania za udział w akcji Szlachetna Paczka