Odznaka Jakości eTwinning dla kosmicznego projektu

Nasza szkoła została właśnie nagrodzona Krajową Odznaką eTwinning za projekt HUMAN IN SPACE, który w ubiegłym roku realizowali uczniowie klasy 6c wspólnie z węgierskimi uczniami Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola w Dunakeszi.
Projekt tradycyjnie rozpoczęła autoprezentacja uczniów, którą wykonaliśmy za pomocą aplikacji Voki i Fotobabble. Podczas projektu uczestnicy zaprezentowali udział swojego narodu w podboju i eksploracji kosmosu, tworzyli prace związane z Układem Słonecznym, lotami i misjami kosmicznymi, wybierali i opracowywali materiały o najbardziej znanych Polakach, związanych z badaniami lub zdobywaniem kosmosu. Kolejnym zadaniem było wyszukanie informacji o narzędziach, zaprojektowanych i stworzonych przez polskich naukowców, które  wykorzystuje się do eksploracji kosmosu. Uczniowie stworzyli też17 projektów statków kosmicznych w aplikacji Tinkercad. Uczestniczyliśmy w 73 misji edukacyjnego programu NASA  „Sally Ride EarthKAM”, w którym wykonywaliśmy zdjęcia Ziemi wysyłając polecenia do kamery znajdującej się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Przygotowaliśmy informacje o powstaniu i budowie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W naszej prezentacji genial.ly zamieszczone są także filmy prezentujące codzienne życie astronautów na ISS.
W ramach międzynarodowej współpracy powstały trzy materiały, podsumowujące zdobyte wiadomości o Układzie Słonecznym: w aplikacji Canva przewodnik po Układzie Słonecznym, quiz Kahoot oraz gra w aplikacji Scratch – quizowy spacer po Układzie Słonecznym.
Efekty swojej pracy zaprezentowaliśmy na wspólnym blogu https://etwinninghumaninspace.blogspot.com/ oraz podczas otwartej dla publiczności wideokonferencji, zorganizowanej w ramach Międzynarodowego Wrocławskiego Projektu HUMAN IN SPACE.

Iwona Kowalik

KOJ_nauczyciel szkola: Krajowa Odznaka Jakości eTwinning dla szkoły i nauczyciela
KOJ uczen: Krajowa Odznaka Jakości dla uczniów klas 6c