Ogłaszamy i zapraszamy do konkursu na fotoreportaż o tematyce miejskiej pn. „CHODŹ POKAŻĘ CI MÓJ WROCŁAW”, którego idea polega na wykonaniu zdjęć miejsc mało znanych, interesujących we Wrocławiu i przyjaznych rodzinom.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zachęca, by ruszyć na rodzinne i nie tylko odkrywanie okolicy. Może tuż obok miejsca swojego zamieszkania wrocławianie odkryją miejsca zupełnie im nieznane. Jesień to dobry czas, żeby wziąć za rękę swoje pociechy i wybrać się na spacer po najbliższej okolicy. Spojrzeć na okolicę oczami dzieci, z ich ciekawością i zachwytem. Spisanie lub sfotografowanie takich rodzinnych wypraw, ukazanie mało znanych bądź najciekawszych miejsc na własnym lub sąsiednim osiedlu przez pryzmat własnych odczuć i doświadczeń.

Uczestnicy konkursu proszeni są o wybranie jednej z trzech form konkursowych. Mogą to być fotografie z krótkim (jednozdaniowym) opisem, co ono przedstawia. Inną formą są dziecięce prace plastyczne – w tym przypadku mali artyści mają pełną dowolność tworzenia i to oni wybierają, czy będzie to rysunek, figurki z plasteliny, kolaż, a może jeszcze coś innego. Trzecim sposobem na podzielenie się miejscem, które zachwyca wrocławskie i nie tylko rodziny, jest forma pisana – reportaż, relacja. Z najciekawszych zgłoszonych prac stworzony zostanie e-przewodnik „Chodź, pokażę Ci mój Wrocław” widziany oczami dziecka, a uczestnicy otrzymają nagrody.

Dla kogo?

Konkurs ma charakter otwarty. Kierowany jest do dzieci od 5 do 9 roku życia oraz ich rodziców (opiekunów prawnych lub babć, dziadków czy też innych osób pełnoletnich, sprawujących nad nimi opiekę podczas realizacji zadań konkursowych). W konkursie można wziąć udział zespołowo. Zachęcamy do udziału również Placówki Szkolno-Przedszkolne wraz z opiekunami.

Zadania

Uczestnicy muszą najpierw wybrać niefikcyjne miejsce we Wrocławiu – może to być osiedle, blok, budynek, ulica, aleja, pomnik przyrody, polana, park itd.

Kolejnym krokiem jest opracowanie pracy konkursowej (zdjęć, pracy plastycznej lub pracy słownej), w której zaprezentowane zostanie wybrane miejsce. Poprzez pracę konkursową uczestnicy wskazują nie tylko miejsce, ale to, co jest w nim niezwykłego, ważnego, ciekawego. Pobocznymi tematami, które przy okazji warto poruszyć są wyzwania związane z pandemią i zmianami klimatycznymi.

Prace i zgłoszenia przesyłamy droga mailową: bogumila.katkowska@wcrs.wroclaw.pl do 31.12.2021 r.

Szczegóły konkursu oraz kwestionariusz zgłoszenia w załączniku.

Zobacz też: https://wke.wcrs.wroclaw.pl/2021/06/24/konkurs-rodzinny-chodz-pokaze-ci-moj-wroclaw/

Regulamin-aktualny_Formularz zgłoszenia

Chodź pokażę Ci mój Wrocław_plakat_A4