IX DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE “PO POLSKU O HISTORII”

W dniu 29.09.2021r. odbył się szkolny etap IX Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Organizatorami konkursu są : Fundacja „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny, doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej i kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: klas IV- VI oraz VII- VIII . Po dokładnym sprawdzeniu prac zostały ogłoszone wyniki. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Sara Alminas (5c). Bibianna Sikora (5c), Bielawska Matylda (5b), Boszko Lena (6a), Kluczyńska Milena (6a), Dariusz Romanowicz (6a).

W eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się 26 października w Liceum Ogólnokształcącym nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu uczestniczyło aż 152 uczniów. Prace zostały ocenione zgodnie z ustalonymi kryteriami i schematami oceniania przez dwóch członków Wojewódzkiej Komisji Konkursu. Czekaliśmy kilka dni na wyniki. Warto było trzymać kciuki, gdyż nasi reprezentanci spisali się fantastycznie. Każdy z uczniów otrzymał ponad 75 punktów. Wśród laureatów dolnośląskiego etapu Dyktanda Niepodległościowego znalazła się Lena Boszko( 6a), która zajęła VIII miejsce ex aequo. Uczennica zdobyła aż 88 punktów. Jest to niewątpliwy sukces i ogromne wyróżnienie. Opiekunem laureatki była p. Katarzyna Aksamit.

Gala IX Dyktanda Niepodległościowego odbędzie się w piątek 19 listopada o godzinie 16.00 i będzie miała formę filmu opublikowanego na YouTube.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Reprezentaci szkoły w etapie wojewódzkim dyktanda. Trzecia od lewej laureatka konkursu – Lena Boszko (6a)