LAPBOOKI klasy 4B oraz 4C na podstawie lektur “Akademia Pana Kleksa” i “Mikołajek”

Lapbook to rodzaj albumu, w którym zawarte są wiadomości na wybrany temat. Może on pełnić funkcję interaktywnej teczki, w której mogą znajdować się rysunki, cytaty, ciekawostki itd. Wszystkie wyżej wymienione informacje są umieszczane w kieszonkach, przegródkach, książeczkach o różnych kształtach. Posiada on wiele zalet m.in. pomaga usystematyzować i utrwalić wiedzę z omawianego zakresu tematycznego, umożliwia szybsze zapamiętanie i łatwe odtwarzanie wiedzy dzięki rysunkom, skojarzeniom. Dzięki takiej pracy uczniowie nabywają umiejętności manualne, wykazują się kreatywnością i pomysłowością. Takimi cechami wykazali się uczniowie z klasy 4b i 4c. Uczniowie stworzyli piękne prace, nie tylko pod względem plastycznym, ale przede wszystkim polonistycznym.

Wszystkie prace zasługują na pochwałę i wyróżnienie. Prace można zobaczyć pod linkiem: LAPBOOKI KLASY 4B ORAZ 4C NA PODSTAWIE LEKTUR_ “AKADEMIA PANA KLEKSA” I “MIKOŁAJEK” (PDF, 10,2MB)

Patrycja Kwarciak

LAPBOOKI klasy 4B oraz 4C na podstawie lektur “Akademia Pana Kleksa” I “Mikołajek”