Kostka Rubika – czego o niej nie wiesz?

Klasa 2b wzięła udział w zajęciach układania Kostki Rubika. Zajęcia poprowadzili starsi uczniowie z naszej szkoły,  z klasy 6a –  Adam oraz Juliusz. Podzielili się oni z młodszymi kolegami swoją wiedzą na temat sposobów układania Kostki Rubkia oraz opowiedzieli im krótką historie dotyczącą pochodzenia tej logicznej zabawki. Została ona wynaleziona przez Ernő Rubika w 1974 roku, a w 1976 roku skonstruowana i opatentowana w Japonii przez inżyniera TerutoshiegoIshige. Wynalazca kostki Ernő Rubik po raz pierwszy układał kostkę przez miesiąc. Do Polski zabawka trafiła w 1980.  Pod okiem starszych kolegów drugoklasiści mieli możliwość  układania kostki. Zajęcia były bardzo udane i pracowite. Na sam koniec wszyscy uczniowie stwierdzili, że  ułożenie Kostki Rubika jest o wiele łatwiejsze, niż się wydaje! Istnieje kilka prostych technik, które umożliwiają ułożenie Kostki nawet w 100 ruchach.

Małgorzata Symber

Zajęcia układania kostki Rubika.