Rekrutacja

Światowy Dzień Filozofii

Ustanowiony w 2005 r. z inicjatywy UNESCO Światowy Dzień Filozofii, obchodzony jest co roku w trzeci czwartek listopada. Organizowane wtedy wydarzenia mają na celu promowanie filozofii jako ciekawej dyscypliny naukowej. Mają zachęcić do zainteresowania się filozofią, krytycznego myślenia, podjęcia dyskusji nad problemami współczesnego świata.

W tym roku Światowy Dzień Filozofii wypadł 18 listopada. By przybliżyć uczniom sylwetki znanych filozofów, klasa 6a przygotowała karty postaci z charakterystycznymi słowami i dziełami, z którymi myśliciele są kojarzeni. Uczniowie klas 6 i 7 przygotowali filozoficzne memy, które w zabawny i zaskakujący sposób, obrazują słowa filozofów. Wystawę z pracami można oglądać w holu szkoły.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom,

Carpie Diem!

 

zdjęcie gazetki szkolnej
Wystawa prac – Światowy Dzień Filozofii
Skip to content