Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hello World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

W naszej szkole tradycją stało się świętowanie Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Tak było i w tym roku. Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Na lekcjach tematem przewodnim była życzliwość.

W klasach 1-3 dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Każdy uczeń i pracownik szkoły otrzymał kolorowy listek, na którym coś narysował lub napisał dobre słowo dla drugiej osoby. Wszystkie listki zostały przyczepione do drzew życzliwości, które cieszą oczy na szkolnym korytarzu. Na drzwiach każdej z klas zawisły kartki z miłym słowem. Fiszkę z pozytywną myślą, można było oderwać i wręczyć wybranej osobie.

W klasach 4-7 opiekunowie SU, rozdali fragmenty kartek. Zadaniem uczniów było przyozdobić je życzliwym słowem lub rysunkiem, który kierowali do swoich kolegów, koleżanek czy osób pracujących w szkole. Na koniec kartki zostały połączone jako jedne wspólne dzieło. Na szkolnych korytarzach zawisły plakaty z hasłami motywującymi do uśmiechu i życzliwości.

Bądźmy dla siebie codziennie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, uśmiechajmy się do siebie, pomagajmy innym, bądźmy empatyczni i tolerancyjni.

Pełna galeria: Dzień Życzliwości (PDF, 2,84MB)

Hanna Goldmann-Połom
Renata Piotrowska- Kruczek