Rekrutacja

Rok Lema

We wrześniu 2021 roku minęła setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy science fiction. Dla upamiętnienia tego wydarzenia rok 2021 został ustanowiony Rokiem Lema. Uczniowie naszej szkoły włączają się w obchody uczestnicząc w konkursach na projekt i wykonanie modelu robota, animacji poklatkowej i plakatu. W klasach odbywa się głośne czytanie wybranych opowiadań ze zbioru „Bajki robotów”. Wszystkim czytelnikom, którym spodobają się te opowiadania polecam przeczytanie całego zbioru bajek o „elektyrcerzach”, „robosłach”, „kosmoludach”, „cybergęsiach”, „drucikach-trucikach” i innych fantastycznych postaciach. Lekturę uzupełni interesująca książka – „Świat Lema” projektu Marty Ignerskiej ilustrująca między innymi „Bajki robotów”, „Cyberiadę”, „Opowieści o pilocie Pirxie” i „Dzienniki gwiazdowe”. Tę piękną książkę podarowała bibliotece szkolnej Rada Rodziców.

Książka Świat Lema z dedykacją Rady Rodziców
Książka Świat Lema z dedykacją Rady Rodziców
Bajki Robotów Stanisława Lema
Bajki Robotów Stanisława Lema
Skip to content