LEKCJA WF Z PANIĄ MONIKĄ PYREK

Pani Monika Pyrek – jedna z najbardziej utytułowanych polskich sportsmenek XXI w. odwiedziła naszą w szkołę w dniu 25.04.2022. Lekkoatletka poprowadziła zajęcia sportowe dla naszych uczniów. Gościem specjalnym naszego wydarzenia był również Paweł Skóra, mistrz świata we freestyle football.

Na początku każdej lekcji pan Paweł przeprowadzał kilkuminutowy pokaz niezwykłych piłkarskich sztuczek, a później był do dyspozycji uczniów podczas aktywności na stanowisku piłki nożnej.

Ćwiczenia odbyły się w ramach projektu KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF, których pani Monika jest pomysłodawcą. Zajęcia były prowadzone przez wykwalifikowany oraz doświadczony zespół.

Alternatywne Lekcje WF organizowane przez Fundacje Moniki Pyrek przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych oraz ich nauczycieli. W naszej Szkole Podstawowej nr 16 zorganizowano trzy takie lekcje. Każda trwała dwie godziny zegarowe. Dzieci mogły skorzystać aż z 10 różnych stacji do ćwiczeń. Począwszy od koszykówki, piłki nożnej, ćwiczeń na refleksomierzach poprzez wioślarstwo, kolarstwo (stacja, którą zawiadywał trzykrotny olimpijczyk i wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie torowym – Damian Zieliński) i bieg sprinterski z pomiarem na fotokomórce, kończąc na stacji pomiaru możliwości, ruchomej ściance wspinaczkowej i przeciąganiu liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora. W sumie z zajęć skorzystało 310 uczniów uczniów klas III- VII.

Zanim uczniowie rozpoczęli zajęcia, czekała ich rozgrzewka, którą poprowadziła sama Monika Pyrek. Ideą zajęć jest zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej oraz propagowanie zdrowego trybu życia poprzez zabawę – jednocześnie korzystając z nowinek technologicznych.

Monika Pyrek to mistrzyni i rekordzistka Polski w skoku o tyczce, rekordzistka Europy, medalistka mistrzostw świata, olimpijka z Sydney, Aten, Pekinu i Londynu. Wielokrotna rekordzistka Polski, wielokrotna Mistrzyni Polski.

Serdecznie dziękujemy całemu zespołowi Fundacji Moniki Pyrek za możliwość wzięcia udziału w projekcie “Alternatywne Lekcje WF”, za pozytywną energię, życzliwość i cały ten wspaniały dzień!

Zapraszamy ponownie :)!

Link do pełnej galerii zdjęć: Alternatywne lekcje WF z Moniką Pyrek (PDF, 20,9MB)

Plakat promujący projekt Alternatywne Lekcje WF
Podziękowanie za organizację przez Fundację Moniki Pyrek projektu "Alternatywne Lekcje WF" w Szkole Podstawowej nr 16 -