Rekrutacja

SCHOOLED! – międzynarodowy projekt eTwinning o wymarzonej szkole

Projekt SCHOOLED! to wspólna międzynarodowa współpraca, która zaczyna się od zrozumienia, że uczniowie wypełnieni pomysłami i energią są przyszłymi liderami, którzy zmienią świat. Uczestnicy wspólnie tworzą szkołę marzeń dla dzieci z całego świata, projektują jej wygląd i opisują funkcjonowanie. Szkoły partnerskie pochodzą ze Słowacji, Hiszpanii, Chorwacji, Turcji i Portugalii.  Naszą szkołę reprezentują uczniowie klasy 7a. 

Nasi siódmoklasiści stworzyli własne wizje klasopracowni w wymarzonej szkole korzystając z aplikacji Tinkercad. Powstały projekty sali psychologicznej: https://www.tinkercad.com/things/hfhn9MtADbY , gimnastycznej https://www.tinkercad.com/things/cpBpmgGLuri , historycznej https://www.tinkercad.com/things/6NGZGCi4NTF oraz  pracowni multimedialnej https://www.tinkercad.com/things/l4bcD2ohhZx .

Następnie uczestnicy opracowali grafiki, na których zaprezentowali kilka sal lekcyjnych, w które powinna być wyposażona Ich szkoła. Wybraliśmy najlepsze propozycje (sala biologiczna, matematyczna i graffiti). Grafiki te będą częścią wspólnego projektu szkoły marzeń opracowanego przez wszystkich partnerów. 

Dla naszych partnerów przygotowaliśmy 3 quizy dotyczące rysunków klasopracowni w wymarzonej szkole, do których linki przedstawiono za pomocą kodów QR. Zbieramy także na Tablicy Answer Garden propozycje nazwy naszej wymarzonej szkoły. Po skompletowaniu tych propozycji odbędzie się głosowanie online, które wyłoni najlepszą wg uczestników naszego projektu nazwę. 

Iwona Kowalik

Biology classroom:  Projekt pracowni biologicznej stworzony przez uczennice klasy 7a podczas projektu SCHOOLED!
Biology classroom: Projekt pracowni biologicznej stworzony przez uczennice klasy 7a podczas projektu SCHOOLED!
Graffity classroom: Projekt pracowni graffiti stworzonego przez uczniów klasy 7a podczas projektu SCHOOLED!
Graffity classroom: Projekt pracowni graffiti stworzonego przez uczniów klasy 7a podczas projektu SCHOOLED!
Maths classroom: Projekt pracowni matematycznej stworzony przez uczennice klasy 7a podczas projektu SCHOOLED!
Maths classroom: Projekt pracowni matematycznej stworzony przez uczennice klasy 7a podczas projektu SCHOOLED!

 

Skip to content