PROJEKT EDUKACYJNY KLAS CZWARTYCH „BIEG PO ZDROWIE”

W roku szkolnym 2021/2022 został zrealizowany projekt „Bieg po zdrowie”, w którym uczestniczyły klasy czwarte (IV b i IV c).

Celem programu było zwiększenie wiedzy dzieci na temat szkodliwości palenia tytoniu, a także zapobieganie i opóźnianie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży.

Projekt został zrealizowany w postaci sześciu zajęć tematycznych i został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Uczniowie razem z wychowawcami wzięli udział w cyklu spotkań edukacyjnych, mających na celu zwiększenie ich umiejętności na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Otrzymali w tym celu specjalnie przygotowane atrakcyjne i bogato ilustrowane materiały: podręcznik dla nauczyciela, zeszyt ćwiczeń dla ucznia oraz filmy edukacyjne.

Dodatkową aktywnością uczestników było stworzenie plakatów i antyreklamy palenia papierosów z okazji „Dnia bez papierosa”, który jest obchodzony dnia 31 maja. W związku z tym w holu szkoły można było zapoznać się z wystawą prac i pomysłów dzieci z klas czwartych.

Serdecznie dziękujemy uczniom klasy IV b i IV c za zaangażowanie w realizację zajęć oraz rodzicom dzieci za wsparcie i pomoc.

Paulina Soluch

Szymon Sycz – koordynator projektu

BIEG PO ZDROWIE - grafika
BIEG PO ZDROWIE – grafika