I miejsce w ogólnopolskim konkursie na najciekawsze opowiadanie pod hasłem „Twoje bezpieczne wakacje” !

Ogromne brawa dla Darka Romanowicza, ucznia klasy 6a, który został laureatem ogólnopolskiego konkursu literackiego pod hasłem „Twoje bezpieczne wakacje” !

Darek w kategorii: klasa VI-VII zajął I miejsce !

Komisja konkursowa wybrała 7 najlepszych prac spośród 416 nadesłanych opowiadań o przygodach Krokodylka Tirka – maskotki Inspekcji Transportu Drogowego. Uczniowie mieli za zadanie napisać twórcze opowiadanie z wątkiem wakacyjnym, w którym zostaną zawarte trzy zasady ruchu drogowego. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi najmłodszych na bezpieczeństwo swoje i innych na drodze.

Podczas uroczystej gali z udziałem Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy, ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz szefów Polskiego Radia i TVP, fragmenty najlepszych prac odczytali: Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Pracę Darka można znaleźć na stronie szkoły w zakładce Strefa czytelników i pisarzy.

K. Aksamit

Relacja na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=la7fVwXyEYE

Źródło: www.gov.pl/gitd
„Twoje bezpieczne wakacje” – finał konkursu literackiego o bezpieczeństwie w ruchu drogowym