Rekrutacja

Warsztaty fizyczne

Uczniowie wszystkich klas 3 oraz klasy 2B wzięli udział w doświadczeniach i eksperymentach przygotowanych przez nauczycielkę fizyki Panią Annę Cieślak wraz z uczniami kl. 7A i 7B oraz gościnnie uczniów kl. 8 z SP 81.

Młodzi eksperymentatorzy w probówkach tworzyli tęczę wykorzystując różną gęstość kolorowych płynów, obserwowali wulkan w szklanej zlewce. Mieli możliwość zaobserwowania działania pola magnetycznego wytworzonego przez magnesy na opiłkach metalu, a także przekonać się, że nie wszystkie metale są przyciągane przez magnes. Samodzielnie sprawdzali, które materiały przewodzą prąd. Zobaczyli jak zwiększa się balon umieszczony w pojemniku, z którego wypompowuje się powietrze. Ponadto obserwowali w prezentowanych modelach: przemianę energii w kole Maxwella, zderzenia sprężyste w kołysce Newtona, rezonans mechaniczny w drgających wahadłach, sprawdzali elektryzowanie balonów i puszek na odległość. Bawili się modelami, które wykorzystują zasadę działania prasy hydraulicznej.

Link do pełnej galerii zdjęć: Warsztaty fizyczne (PDF, 4,7MB)

Warsztaty fizyczne - klasa 3A
Warsztaty fizyczne – klasa 3A
Warsztaty fizyczne - klasa 3B
Warsztaty fizyczne – klasa 3B
Warsztaty fizyczne - klasa 3C
Warsztaty fizyczne – klasa 3C
Skip to content