Wycieczka do Złotego Stoku

W dniu 06.06.2022 r. odbyła się wycieczka szkolna do kopalni złota w Złotym Stoku. Wzięły w niej udział klasy 5 a i 6 a. Głównym celem wyprawy było zwiedzanie kopalni. Wycieczka odbyła się z okazji Dnia Dziecka.

O godzinie 8:00 wyjechaliśmy autokarem sprzed szkoły. Podróż trwała koło 2 godzin. Gdy dojechaliśmy na miejsce, mieliśmy czas wolny, aby kupić sobie pamiątki. Większość osób kupowała magnesy lub przytulanki.

Po zakupach weszliśmy z przewodnikiem, do pierwszej sztolni. Korytarze były długie i ponure. Prowadzący przedstawił historię kopalni wraz z różnymi ciekawostkami. Na końcu tej trasy, doszliśmy do pomieszczenia imitującego skarbiec. Następnie wybraliśmy się do drugiej sztolni, która była mniejsza, lecz ciekawsza. W kopalni znajdował się ośmiometrowy wodospad. Końcówkę trasy przejechaliśmy kolejką torową. Mimo że wszyscy byli trochę wystraszeni i głośno krzyczeli, to i tak byli zachwyceni tą atrakcją.

Na koniec wycieczki zorganizowano ognisko z pieczonymi kiełbaskami i piankami. Większość osób z chęcią jadła, lecz niektórzy nie mieli ochoty. Niestety padał deszcz, więc nie mogliśmy wyjść spod dachu chaty. Do Wrocławia wróciliśmy około godziny 17:00.

Byliśmy bardzo szczęśliwi i pełni wrażeń. Wycieczka była wspaniała i nie mogę się doczekać kolejnej.

Tomasz Antolak, kl. VI a

Uczniowie z klas 5a i 6a