Cykl zajęć Gramatyka dla praktyka w ramach Laboratoriów Przyszłości

W październiku, na zajęciach z dodatkowego języka polskiego dla uczniów obcojęzycznych, rozpoczęliśmy cykl zajęć Gramatyka dla praktyka w ramach Laboratoriów Przyszłości.  W dniu 24.10 grupa uczniów klas starszych (5-8) smażyła naleśniki, tym samym utrwalała dopełniacz, narzędnik i tryb rozkazujący. Uczniowie przypomnieli również składniki do smażenia naleśników oraz odpowiednie akcesoria kuchenne, które także poznali na zajęciach w ramach Laboratoriów Przyszłości tydzień wcześniej. Na każdym takim spotkaniu uczniowie wchodzą w buty nauczyciela, aby poprowadzić zajęcia dla swoich koleżanek i kolegów tłumacząc jakieś zagadnienie albo wspólnie wyjaśniając zawiłe tematy. Cudownie żeśmy się bawili oraz z niecierpliwością czekamy na realizację następnych projektów.

Link do filmu: LINK

Wiktoria Klimiuk