Dzień Gier Planszowych

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania czasu wolnego, alternatywą dla telewizji i komputera czy smartfona. Zapewniają dobrą zabawę, umożliwiają odreagowanie stresów i pozwalają wczuć się w nieznane dotąd role. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz uczą – przewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie. Mając na względzie powyższe walory, zorganizowaliśmy 10 października w klasach 5b i 6b Dzień Gier Planszowych. Z tej okazji klasy postanowiły zrobić gry planszowe własnego pomysłu Planszówki były robione przez uczniów bardzo długi czas. Wyszły one fenomenalne i bardzo kreatywne. Była to wspaniała okazja do świętowania, edukowania, integrowania. To był bardzo radosny dzień! Wszyscy świetnie się bawiliśmy! Gry planszowe sprawiają nam dużo radości i zabawy, nie są to tylko marne kartony z plastikowymi pionkami.

Autorzy artykułu: Karolina Piątkowska, Matylda Bielawska, Martyna Sokołowska Dąbek

Opiekun projektu: Pani Izabela Han

Uczniowie 6b projektują gry