Rekrutacja

Kreatywny język polski w klasie 4b

Klasa 4b podczas omawiania lektury miała przyjemność uczestniczyć w nietypowych zajęciach inspirowanych książką J. Brzechwy pt. “Akademia Pana Kleksa”. Dzieci wzięły udział w lekcjach takich jak: kleksografia, geografia, przędzenie liter oraz naprawianie chorych sprzętów.

Zadaniem uczniów było stworzenie kleksów za pomocą farb i opisanie tego, co wyobrażają sobie widząc swoją pracę. Następnie odbyła się lekcja geografii. Nie były to jednak zwykłe zajęcia. Dzieci rzucały piłkę w przedmioty, których pierwsza litera służyła do wymyślenia nowego państwa. W ten sposób poznaliśmy pojęcie neologizmów. Potem za pomocą nici układaliśmy wyrazy. Pod koniec lekcji klasa miała za zadanie naprawić zepsute sprzęty potrzebne do nauki.

Na kolejnych lekcjach klasa 4b stworzyła makiety budynku akademii, w której uczył niezwykły nauczyciel – Pan Kleks.

Prace dzieci można zobaczyć w poniższym linku:

https://docs.google.com/presentation/d/1Lo0ysYdhvQoQqZWGbT9LyWxCdUmlZhForwoNmm-hYIA/edit?usp=sharing

P. Kwarciak

Uczniowie klasy 4b podczas zajęć.
Uczniowie klasy 4b podczas zajęć.
Uczniowie klasy 4b podczas zajęć.
Uczniowie klasy 4b podczas zajęć.
Uczniowie klasy 4b podczas zajęć.
Uczniowie klasy 4b podczas zajęć.
Uczniowie klasy 4b podczas zajęć.
Uczniowie klasy 4b podczas zajęć.
Skip to content