Rekrutacja

Pierwsza pomoc przedmedyczna

W tym roku, a dokładnie 29 stycznia, odbędzie się już kolejny 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki tej fundacji posiadamy w naszej szkole odpowiedni sprzęt do prowadzenia zajęć z pierwszej pomocy przedmedycznej m.in. fantomy, filmy instruktażowe, ciekawe broszury i plakaty. W związku z tym w klasach pierwszych odbyły się niedawno warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy, czyli do momentu przyjazdu lekarza/ratownika. Szkolenie dzieci obejmowało poznanie wszystkich etapów takiej pomocy czyli: bezpieczeństwo swoje i poszkodowanego, ocena stanu poszkodowanego, sprawdzenie czynności życiowych, wołanie o pomoc, wzywanie pomocy. Uczniowie mieli możliwość samemu spróbować jak taką pomoc należy udzielić oraz odpowiednio reagować w różnych sytuacjach, które mogą zdarzyć się w domu, w szkole, na podwórku i na ulicy. Przypominanie sobie i utrwalanie wiedzy na ten temat jest tym bardziej istotnie, że zbliżają się ferie zimowe, a udane ferie to bezpieczne ferie.

Anna Zynek-Szewczyk

Anna Sobieska

Pokaz pierwszej pomocy na fantomie - ćwiczenia uczniów
Pokaz pierwszej pomocy na fantomie – ćwiczenia uczniów
Pokaz pierwszej pomocy na fantomie
Pokaz pierwszej pomocy na fantomie
Projekcja filmu edukacyjnego - Pierwsza Pomoc Przedmedyczna
Projekcja filmu edukacyjnego – Pierwsza Pomoc Przedmedyczna
Uczniowie klasy 1a i 1c
Uczniowie klasy 1a i 1c
Uczniowie klasy 1a i 1c
Uczniowie klasy 1a i 1c
Pokaz pierwszej pomocy na fantomie
Pokaz pierwszej pomocy na fantomie
Pozycja boczna ustalona/pozycja bezpieczna/pozycja boczna bezpieczna
Pozycja boczna ustalona/pozycja bezpieczna/pozycja boczna bezpieczna

 

 

Skip to content