Poznajemy kontynenty

Chcąc pogłębić swoją wiedzę na temat kontynentów klasa II d postanowiła podjąć wyzwanie i zaczęły się przygotowania do napisania pierwszych projektów. Najpierw uczniowie sami dobrali się w grupy a potem każdy zespół wylosował dany kontynent. Pracę dzieci wykonywały w domu. Były plakaty, prezentacje, konkursy, degustacje. Nie zabrakło również strojów i rekwizytów charakterystycznych dla różnych państw. Ważna była świetna zabawa a przy okazji wiadomości, które na długo zostaną w pamięci. Uczniowie byli też zachwyceni możliwością prezentacji projektów przed wychowawcą oraz kolegami z klasy.

Bardzo spodobała się wszystkim praca metodą projektu, która integruje również zespół klasowy, dlatego już myślimy o przygotowaniu tematów kolejnych projektów…

Beata Waincetel-Tabor

Syrop klonowy - kanadyjskie złoto z pancakes
Syrop klonowy – kanadyjskie złoto z pancakes