Historyczny wyczyn naszych koszykarzy! Jesteśmy Mistrzami Wrocławia w koszykówce chłopców.

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyły się Finały Mistrzostw Wrocławia w koszykówce chłopców. Udział wzięło 6 najlepszych szkół z Wrocławia, łącznie w rozgrywkach wystartowało ponad 50 reprezentacji. Nasza szkoła przeszła przez 3 rundy eliminacyjne bez porażki i zameldowała się w finale. W decydującym turnieju wygraliśmy oba mecze grupowe i w finale zmierzyliśmy się ze Szkołą Podstawową Nr 71. Po zaciętej pierwszej połowie w drugiej części odskoczyliśmy przeciwnikowi i zdobyliśmy po raz pierwszy w historii szkoły Mistrzostwo Wrocławia w Igrzyskach Dzieci w koszykówce!!! Na uznanie zasługuje oczywiście cały zespół, ale wyróżnić należy zawodników, którzy na co dzień trenują w grupie rocznikowej 2010 w WKS Śląsk Wrocław: Adam Wilczek, Filip Sobolewski i niegrający w finale Tymon Graczyk, którego z gry wyeliminowała kontuzja. Reszta chłopców pokazała się również z bardzo dobrej strony, w większości są to zawodnicy z młodszego rocznika, którzy w przyszłym roku będą liderami naszej reprezentacji!
Większość chłopców od pierwszej klasy uczestniczyła w zajęciach basketmanii WKS Śląsk Wrocław, które od prawie 10 lat są organizowane w naszej szkole. Najzdolniejsi chłopcy z naszych grup trafiają do drużyn rocznikowych „zaawansowanych” trenując pod okiem trenerów WKS Śląsk Wrocław. Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom! Kolejnym etapem będą zawody międzypowiatowe, które są przepustką do udziału w Finale Dolnośląskim. W najbliższy poniedziałek w Finale Mistrzostw Wrocławia w koszykówce zagra reprezentacja dziewcząt, za które bardzo mocno trzymamy kciuki!

Mistrzostwa Wrocławia w koszykówce chłopców.