Tradycje wielkanocne katolickie a prawosławne

W dniu 14 kwietnia, w ramach promowania idei wzajemnej tolerancji i szacunku, w klasie 8b odbyło się spotkanie na temat Tradycje wielkanocne katolickie a prawosławne. Uczniowie przygotowali prezentacje, po wyświetleniu których, została przeprowadzona rozmowa o podobieństwach i różnicach Świąt Wielkanocnych w Polsce, Ukrainie i na Białorusi. Młodzież podzieliła się tym, jak wyglądają święta w ich domach oraz zostały omówione obecne i dawne tradycje. Warto dodać, iż spotkanie przebiegało przy tradycyjnych ciastkach wielkanocnych, które przygotowali sami uczniowie.
Celem głównym jaki przyświecał podczas organizacji spotkania było budowanie pozytywnych relacji między uczniami. To także doskonały czas, by uczyć się współpracy i wzajemnego szacunku. Nic tak bardzo nie spaja jak wspólne działanie.

Katarzyna Smulska
Wiktoria Klimiuk