Od ziarenka do rośliny – zajęcia przyrodnicze w klasie III A

Wraz z nadejściem wiosny klasa III A postanowiła zasiać i przesadzić rośliny. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się, jakie rośliny sadzimy i siejemy o tej porze roku oraz co jest im potrzebne do życia. Samodzielnie przygotowały doniczki z wybranymi roślinami. Trochę ziemi, nasion, cebulek roślin i do dzieła! Kącik przyrody jest dla uczniów doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji. Podjęte działania mają na celu poznanie otaczającego świata, kształtowanie odpowiednich umiejętności i rozbudzanie ciekawości przyrodniczej wśród uczniów. Hodowla roślin umożliwia dzieciom poznawanie budowy roślin, ich potrzeby. W ten sposób dzieci uczą się cierpliwości, sumienności, systematyczności, dokładności, czyli bycia dobrym obserwatorem przyrody.  Dzieci świetnie sobie poradziły w nowej roli. Kolejnym etapem przygotowanych warsztatów był spacer podczas którego uczniowie za pomocą lornetek wypatrywali oznak wiosny.

Renata Piotrowska-Kruczek

od ziarenka do rośliny
siejemy rośliny
szukamy wiosny