Rekrutacja

Dzień Fibonacciego

27 listopada celebrowaliśmy Dzień Fibonacciego (zadanie z modułu X Ogólnopolskiego Projektu (Nie)zwykła Matematyka). Uczniowie klasy 8a dowiedzieli się czym jest i jakie są własności ciągu Fibonacciego. Dzięki przygotowanej prezentacji i filmowi Tajemniczy ciąg Fibonacciego. Złota liczba. Boska proporcja ośmioklasiści dowiedzieli się o niezwykłości ciągu i występowaniu liczb Fibonacciego w przyrodzie. Poznali złotą proporcję i przykłady jej zastosowań w architekturze, sztuce, projektach meblarskich. Następnie dzięki wykonywanym pomiarom poszukiwali złotej proporcji w ludzkim ciele. Wnioski były zaskakujące, bo znaleźli ją m.in. na uzębieniu:)

Iwona Kowalik

Obchody Dnia Fibonacciego w klasie 8a – wykonywanie pomiarów i szukanie złotej proporcji w ludzkim ciele
Obchody Dnia Fibonacciego w klasie 8a – wykonywanie pomiarów i szukanie złotej proporcji w ludzkim ciele

 

Skip to content