Wycieczka na Wydział Chemii

Dnia 22 listopada 2023 roku uczniowie z Koła Chemicznego przy SP nr 16 we Wrocławiu wybrali się na wycieczkę na Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej.

Przeznaczona była dla grupy 14 osób, wraz z opiekunem Izabelą Han. Celem wycieczki było poznanie historii i działalności wydziału oraz pokazanie najciekawszych laboratoriów, zarówno nowoczesnych jak i zabytkowych. Uczestnicy wycieczki rozpoczęli spotkanie od zwiedzania Wydziału Chemii w budynku A-2, skąd po krótkim wprowadzeniu udali się do przejścia łącznikiem, gdzie zapoznali się z historią wydziału oraz jego celem działania. Następnie uczestnicy zwiedzali laboratorium Chemii Organicznej, gdzie mogli zobaczyć jak przebiega proces badawczy i jakie metody są rozdziału mieszanin stosowane w tej dziedzinie chemii.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z pobytu na Wydziale. Zwiedzanie laboratoriów oraz poznawanie Wydziału Chemicznego od strony studenckiej było dla nich ciekawym i inspirującym doświadczeniem. Uczestnicy wycieczki wyrażali swoje zadowolenie z możliwości zobaczenia jak wygląda praca naukowców i studentów oraz zdobycia praktycznej wiedzy na temat dziedziny chemii.

Wycieczka odbyła się dzięki współpracy

prof. dr hab. Piotr Młynarz- Dziekanowi Wydziału Chemii.

Za opiekę dydaktyczno-naukową naszego przedsięwzięcia dziękujemy

prof. dr hab. inż. Elżbiecie Wojaczyńskiej.

Organizator Opiekun Koła Chemicznego

Izabela Han

Profesor Wojaczyńska opowiada o metodzie chromatografii.
Profesor Wojaczyńska opowiada o metodzie chromatografii
Sprzęt do destylacji.
Sprzęt do destylacji
Profesor opowiada o metodzie krystalografii.
Profesor opowiada o metodzie krystalografii
Szymon i Jakub idą na stanowisko pracy.
Szymon i Jakub idą na stanowisko pracy
Uczniowie pod Budynkiem Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej
Metoda rozdziału soli niklu i soli jodu
Aparatura do destylacji