Rekrutacja

Matematyczny Kalendarz Adwentowy

W poniedziałek, 4 grudnia 2023r. w Szkole Podstawowej nr 16 we Wrocławiu rozpoczął się konkurs matematyczny dla klas 3-8. Zadania mają formę kalendarza adwentowego, który graficznie przepięknie opracowała p. Agata Bekierska.

W tym roku Adwent jest wyjątkowo krótki i uczniowie do rozwiązania mają tylko 15 zadań. Rozwiązanie ostatniego zadania należy oddać  22 grudnia. Zwycięzców poznamy już w Nowym 2024 Roku.

Instrukcja

Na tablicach znajduje się 15 zadań – na każdy dzień szkolny od 04 grudnia do 22 grudnia.

Każdego kolejnego dnia rozwiąż zadanie. Gotowe rozwiązanie możesz wrzucić do pojemnika znajdującego się przy KALENDARZU ADWENTOWYM lub wysłać rozwiązanie Librusem na adres Ewy Misiejuk.  Pamiętaj, abyś na kartce wpisał wszystkie wymagane dane (imię i  nazwisko, klasa, nr zadania – to data przypisana do zadania).

Odpowiedzi należy złożyć do godz. 13:00 w dniu 22 grudnia 2023r.

Dla osób, które rozwiążą poprawnie najwięcej zadań przewidziano nagrody niespodzianki!

Zapraszamy do udziału  🙂

Koordynatorzy akcji: Iwona Kowalik, Natalia Kuboszek, Ewa Misiejuk

Matematyczny Kalendarz Adwentowy
Matematyczny Kalendarz Adwentowy
Skip to content