Wrocław koduje z Ligą Niezwykłych Umysłów

Uczniowie naszej szkoły mają szansę uczestniczyć w projekcie Wrocław Koduje 2.0, jednym z największych projektów edukacyjnych w Europie, prowadzonym wspólnie przez Fundację Liga Niezwykłych Umysłów oraz Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu. Pierwszymi uczestnikami projektu są uczniowie klas ósmych z grup informatycznych I. Kowalik

Uczestnicy projektu uzyskują dostęp do platformy LNU  i mogą korzystać z  bezpłatnych, opracowanych przez specjalistów, kursów programowania w językach Python, C++, Java i SQL. Rozwiązując kolejne zadania, wsparte wyjaśnieniami i komentarzami, uczniowie widzą efekt swojej pracy, korzystają z automatycznej, natychmiastowej oceny, zdobywając jednocześnie odznaki i neurony. Proste wyjaśnienia i intuicyjna dla uczniów obsługa platformy sprawiają, że uczniowie chętniej uczą się programowania.

Szkolnym koordynatorem projektu jest Iwona Kowalik.

Python - Przykładowe zadanie z platformy Ligi Niezwykłych Umysłów
Python – Przykładowe zadanie z platformy Ligi Niezwykłych Umysłów