Rekrutacja

Szalone liczby- projekt edukacyjny

W minionym tygodniach uczniowie klasy 6a i 6c pracowali nad projektem „Szalone liczby” będącym  kolejnym zadaniem  Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „(Nie)zwykła Matematyka”. Zadaniem uczniów było zbadanie wybranego rodzaju liczb, przygotowanie na jej temat krótkiej prezentacji, następnie opracowanie quizu, który podsumuje i uporządkuje informację. Wszyscy bardzo zaangażowali się w swoje zadanie- oprócz ciekawych prezentacji, uczniowie  samodzielnie przygotowali quizy na platformach wordwall oraz kahoot. Dzięki temu w ciekawy i nietuzinkowy sposób mieliśmy okazję poznać wiele rodzajów liczb takich jak: Liczba Złota, Ciąg Fibonacciego, Liczy Doskonałe, Zaprzyjaźnione, Palindromiczne. Legendarne, a nawet Liczby Zespolone. 

Natalia Kuboszek

Uczeń klasy 6 podczas prezentacji na temat Liczb Palindromicznych
Uczeń klasy 6 podczas prezentacji na temat Liczb Palindromicznych
Uczeń kl. 6 podczas prezentacji na temat Liczb Zespolonych
Uczeń kl. 6 podczas prezentacji na temat Liczb Zespolonych
Uczennica klasy 6 podczas prezentacji na temat Ciągu Fibonacciego
Uczennica klasy 6 podczas prezentacji na temat Ciągu Fibonacciego
Prezentacja uczennicy na temat Liczb Doskonałych 
Prezentacja uczennicy na temat Liczb Doskonałych
Prezentacja uczennicy na temat Liczby Złotej
Prezentacja uczennicy na temat Liczby Złotej
Quiz na temat Złotego Podziału
Quiz na temat Złotego Podziału
Skip to content