55. Młodzieżowa Olimpiada Krajoznawcza Dolnego Śląska

5 marca  w X LO we Wrocławiu odbyła się 55. Młodzieżowa Olimpiada Krajoznawcza Dolnego Śląska.  W finale tego konkursu drużyna z naszej szkoły w składzie: Dariusz Romanowicz z kl. 8a,
Patrycja Grzybek z kl. 8a i Maksymilian Szkotnicki z kl. 8c została laureatem III miejsca.

Podstawowym celem olimpiady  jest zachęcenie młodzieży szkolnej do zdobywania wiedzy o własnym mieście i regionie, do zapoznawania się z jego tradycjami oraz walorami turystycznymi i krajoznawczymi.
W finale olimpiady uczniowie zmagali się z testem krajoznawczym dotyczącym  wiedzy o własnej miejscowości i regionie oraz z testem wiedzy turystycznej i topograficznej obejmującym historię, tradycję i zadania PTTK w rozwoju turystyki i krajoznawstwa, zasady uprawiania turystyki kwalifikowanej i zdobywania odznak PTTK.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i szerokiej wiedzy geograficznej.