Rekrutacja

Dzień liczby Pi

Liczba Pi jest jedną z najbardziej znanych stałych, a jej święto obchodzimy 14 marca (od pierwszych cyfr jej rozwinięcia 3,14). Uczniowie klas 8a, 8b i 5a poznali historię liczby Pi, przedstawioną na filmie „Liczba Pi czyli Ludolfina”, a następnie podzieleni na grupy wykonywali przygotowane dla nich zadania. Wykonywali eksperymenty mierząc rożnymi metodami obwody kół i ich średnice, aby obliczyć iloraz tych długości. Rzucali wykałaczki pracując wg instrukcji eksperyment „Igła Buffona”. Rozwiązywali rebusy i rysowali zakodowaną postać liczby Pi. Mieli okazję przypomnieć sobie odczytywanie współrzędnych punktów w układzie współrzędnych, aby odczytać inną nazwę liczby Pi. Podsumowaniem zajęć była gra escape room, w której należało się wykazać wiedzą zdobytą na dzisiejszych zajęciach.

Iwona Kowalik

Escape room
Escape room
Zaszyfrowana nazwa liczby Pi
Zaszyfrowana nazwa liczby Pi
Rebusy z liczbą Pi
Rebusy z liczbą Pi
Miasto liczby Pi
Miasto liczby Pi
Mierzenie obwodu i średnicy okręgu
Mierzenie obwodu i średnicy okręgu
Skip to content