Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Dnia 21 marca odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, w którym wzięli udział uczniowie klas II-VIII.

Głównym organizatorem konkursu matematycznego „Kangur” w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières”. Polska edycja konkursu Kangur prowadzona jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i ma na celu popularyzację matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych wycieczkach i międzynarodowych obozach naukowo-rekreacyjnych. Konkurs miał na celu praktyczne sprawdzenie posiadanych wiadomości i umiejętności logicznego myślenia podczas rozwiązywania podanych zadań, które były o różnym stopniu trudności. Stwarzał możliwość przeżycia pięknej przygody z matematyką.

Uczniowie pisali testy w kilku kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin oraz Kadet. Wszyscy biorący udział otrzymali upominki-układankę.

Izabela Han

Beata Wincentel -Tabor

Uczeń klasy ósmej rozwiązuje test
Uczniowie rozwiązują zadania matematyczne