Rekrutacja

Wykorzystanie aplikacji quizowych w projekcie (Nie)zwykła matematyka

Wspólnie z uczniami klasy 4a zrealizowaliśmy zadanie 11 z modułu VIII: Gram w matmę. Lekcja matematyki, która była okazją do podsumowania tematów „Ułamek jako część całości”,  „Liczby mieszane”, „Porównywanie ułamków”,  odbyła się tym razem w sali komputerowej. Na zajęcia przygotowałam zestaw zadań interaktywnych przygotowanych w aplikacjach LearningApps, Wordwall, Quizalize oraz gry znalezione na platformie Mathplayground. Miło było patrzeć na zaangażowanie czwartoklasistów, którzy poprawnie odnajdywali graficzną interpretację ułamków zwykłych i liczb mieszanych, zaznaczali ułamki zwykłe na osi liczbowej, porównywali ułamki o tych samych licznikach lub tych samych mianownikach. Dzieci były zaskoczone faktem, że lekcja tak szybko upłynęła😊

Iwona Kowalik

Czwartoklasiści rozwiązują quiz dotyczący ułamków zwykłych w aplikacji Quizalize
Czwartoklasiści rozwiązują quiz dotyczący ułamków zwykłych w aplikacji Quizalize
Matematyczne Bingo – odczytywanie ułamków na osi liczbowej
Matematyczne Bingo – odczytywanie ułamków na osi liczbowej
Odnajdywanie graficznej interpretacji ułamków zwykłych i liczb mieszanych w aplikacji LearningApps
Odnajdywanie graficznej interpretacji ułamków zwykłych i liczb mieszanych w aplikacji LearningApps
Skip to content